Chcesz oglądać NBA, ale nie wiesz jak? 🥺
Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Koniec sezonu LaVine’a! Gracz podda się operacji!

NBA News: Koniec sezonu LaVine’a! Gracz podda się operacji!

NBA News: Koniec sezonu LaVine’a! Gracz podda się operacji!
Photo by Michael Reaves/Getty Images

Szokujące doniesienia docierają do nas przed samym Trade Deadline. Jak podaje Shams Charania z The Athletic, Zach LaVine nie zagra już do końca sezonu.

Koszykarz wraz z ze swoimi przedstawicielami z agencji Klutch Sports podjął decyzję o tym, by poddać się operacji stopy. Powrót do pełnej sprawności zajmie mu 4-6 miesięcy. LaVine z powodu urazu stopy opuścił już 6 ostatnich spotkań.

Decyzja o poddaniu się operacji nie musi być dla Bulls czymś jednoznacznie złym. W tym sezonie Bulls rozegrali bez LaVine’a 24 mecze, w których osiągnęli dobry bilans 13-11. Może być to informacja dużo bardziej bolesna w kontekście zbliżającego się Trade Deadline. Bulls planowali – co nie jest tajemnicą – przehandlować pozostałe 3 lata umowy LaVine’a. Według doniesień z ostatniego miesiąca, pozostałe drużyny nie były przesadnie chętne do jego pozyskania, o ile Bulls nie dodaliby do wymiany picków w drafcie. Kontuzja kończąca sezon LaVine’a stawia Bulls w jeszcze gorszej pozycji negocjacyjnej – w praktyce wyklucza pewnie transfer w trakcie sezonu.