NBA News: Kluby biją się o jego talent – młody Donovan Clingan zrobi furorę?

NBA News: Kluby biją się o jego talent – młody Donovan Clingan zrobi furorę?

NBA News: Kluby biją się o jego talent – młody Donovan Clingan zrobi furorę?
Photo by Sarah Stier/Getty Images

Słaba klasa draftu 2024? Być może. Są jednak zawodnicy, dla których kluby skłonne są się poświęcić.

Finały NBA obejrzysz za darmo w SUPERBET – wystarczy założyć konto, bez spełniania żadnych warunków!
Kod promocyjny
ZKRAINYNBA
sprawdź

+18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.

Tegoroczny draft przez ekspertów oceniany jest raczej jako nieprzesadnie obfity w talent. To delikatne określenie: Jeden z anonimowych managerów klubów NBA jakiś czas temu miał mówić o „Najgorszej klasie draftu jaką widział”. To nie oznacza jednak, że nie da się wykorzystać swojego picku tak, by wyrwać dobrego gracza do rotacji. Według doniesień Jonathana Givony z ESPN, jest gracz, dla którego kluby chciałyby pozyskać wyższy pick.

Mowa o Donovanie Clinganie. 20-letni center jest świeżo upieczonym mistrzem NCAA, a jego defensywne umiejętności znacząco wpłynęły na końcowy sukces. Według źródeł Givony’ego, jest kilka drużyn, które będą bacznie obserwować sytuację Clingana i jeśli pojawi się okazja, mogą nawet dokonać transferu po wyższy pick w drafcie, żeby go do siebie sprowadzić. Do grona tych drużyn należeć mają Chicago Bulls, Memphis Grizzlies, Oklahoma City Thunder i Utah Jazz.

Donovan Clingan to mierzący 218 centymetrów center, który dwa lata spędził w NCAA w drużynie U-Conn Huskies. Dwukrotnie sięgał po tytuł mistrzowski, w ostatnim sezonie notując średnio 13 punktów, 7,4 zbiórki i 2,5 bloku na mecz, spędzając na parkiecie po 22 minuty.

Innym zawodnikiem, który wzbudza zainteresowanie, jest Matas Buzelis. Amerykański skrzydłowy litewskiego pochodzenia, który ostatni sezon spędził w G-League, jest na celowniku Chicago Bulls. Ostatnie indywidualne treningi dla Bulls miały sprawić, że mierzący 208 cm wzrostu skrzydłowy poprawił swoje notowania. Nie bez znaczenia może być fakt, że Buzelis urodził się i wychował w Chicago.

superbet logo FINAŁY NBA 🏆 OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.