NBA News: Kiedy wróci Trae Young? Czy zdązy na Play-In?

NBA News: Kiedy wróci Trae Young? Czy zdązy na Play-In?

NBA News: Kiedy wróci Trae Young? Czy zdązy na Play-In?
Photo by Maddie Meyer/Getty Images

Atlanta Hawks wydali oświadczenie dotyczące stanu zdrowia swojego lidera, Trae Younga. Zawodnik pozostaje poza grą od 25 lutego z powodu kontuzji palca i związanej z nią operacji.

Pod koniec lutego Trae Young doznał zerwania więzadła przy małym palcu lewej ręki. Uraz wymagał operacji, po której Young wciąż przechodzi rekonwalescencję. Według informacji podanych przez zespół, Trae Young robi postępy w powrocie do zdrowia i rozpoczął już ćwiczenia ruchowe, mające na celu przywrócić sprawność palca.

Niestety: Hawks wciąż jeszcze nie znają przybliżonej choćby daty powrotu Trae Younga na parkiet.

Atlanta Hawks z bilansem 32-39 zajmują 10. miejsce na wschodzie – ostatnie dające udział w turnieju Play-In. Jest to jednak miejsce stosunkowo bezpieczne – Hawks mają bowiem aż 5,5 meczu przewagi nad kolejnymi w tabeli Nets. Zespół z Atlanty może więc powoli przygotowywać się do Play-In, gdzie najpewniej zmierzą się z Chicago Bulls, a następnie – w przypadku wygranej – z przegranym z pary, którą stworzą zespoły z miejsce 7 i 8.

Ostatnie 11 meczów sezonu regularnego Hawks nie mają więc wysokiej stawki – brak Trae Younga nie jest w tym okresie szczególnie bolesny. Zespół na pewno chciałby mieć go jednak w pełnym zdrowiu w Play-In – daje to Youngowi niespełna trzy tygodnie na powrót do formy.

Trae Young rozegrał w tym sezonie 51 spotkań, w trakcie których notował średnio 26,4 punktu, 2,7 zbiórki i 10,8 asysty.

superbet logo OGLĄDAJ MECZE NBA ZA DARMO! SPRAWDŹ ➡️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.