NBA News: Jalen Brunson jest gwiazdą NBA – kiedy zacznie zarabiać jak gwiazda?

NBA News: Jalen Brunson jest gwiazdą NBA – kiedy zacznie zarabiać jak gwiazda?

NBA News: Jalen Brunson jest gwiazdą NBA – kiedy zacznie zarabiać jak gwiazda?
(Photo by Melissa Tamez/Icon Sportswire via Getty Images)

Jalen Brunson od dwóch lat buduje w barwach Knicks swoją pozycję jako gwiazdy NBA. Kiedy zapracuje jednak na gwiazdorskie pieniądze?

Obecny sezon New York Knicks naznaczony jest kontuzjami, a mimo wszystko jest to sezon wybitnie udany. Z bilansem 47-32 zajmują 3. miejsce w konferencji wschodniej i wiele wskazuje na to, że mogą zakończyć sezon regularny w TOP3. Mają szansę na zanotowanie najlepszego bilansu od 2013 roku, kiedy to liderem był jeszcze Carmelo Anthony.

Ogromną częścią tegorocznego sukcesu Knicks jest kapitalna gra Jalena Brunsona, który ociera się o poziom TOP5 zawodników tego sezonu. W ostatnim głosowaniu na MVP organizowanym przez ESPN zajął 6. miejsce za Jokiciem, Gilgeous-Alexandrem, Donciciem, Giannisem i Tatumem.

Jalen Brunson gra jak super gwiazda, ale nie zarabia jak jedna z nich.

W 2022 roku Knicks podpisali z Brunsonem warty 104 miliony dolarów 4-letni kontrakt, w którym ostatni sezon (2025/26) jest opcją zawodnika o wysokości niespełna 25 milionów dolarów. Biorąc pod uwagę obecne realia, jest to dla Knicks promocyjna cena za All-NBA zawodnika.

Brunson jest w najlepszym momencie swojej kariery i nie dziwi, że pojawiają się doniesienia o podpisywaniu nowych umów: 

„Słyszałem głosy, że Jalen Brunson będzie otwarty na dyskusję o przedłużeniu kontraktu w te wakacje.”

– Steve Popper z Newsday w programie Iana Begley.

Czy to jest jednak rzeczywiście realny scenariusz? Jeśli tak, to Brunson potencjalnie pozbawia się całej masy pieniędzy. Gdyby zdecydował się podpisać tego lata przedłużenie z Knicks, najwięcej ile może dostać to (według wyliczeń niezawodnego Bobby Marksa z ESPN) 156 milionów dolarów za 4 lata. Inaczej sprawy mają się, kiedy weźmiemy pod uwagę taki scenariusz: Jalen Brunson nie podpisuje przedłużenia, tylko dogrywa kontrakt do końca i dopiero jako wolny agent podpisuje nową umowę. Wówczas w 2025 roku będzie w stanie podpisać on 5-letnią umowę wartą około 270 milionów dolarów.

Chyba warto zaryzykować i poczekać. Jednocześnie – przy okazji – potrzymać Knicks trochę w niepewności.

Jalen Brunson zarabia w tym sezonie 26,4 miliona dolarów. To całkiem przyjemna roczna pensja, jednak nieporównywalna z zarobkami największych gwiazd ligi. Aż 11 zawodników zarobi za ten sezon ponad 45 milionów dolarów, podczas gdy najlepiej opłacany Steph Curry zainkasuje 51,9 miliona dolarów.

Ponad 26 milionów rocznie to dla Brunsona i tak ogromny przeskok względem początków kariery. Przez pierwsze cztery lata Jalen Brunson – jako zawodnik wybrany w drugiej rundzie draftu – zarobił ŁĄCZNIE 6 milionów dolarów.

superbet logo W SUPERBET MOŻESZ OGLĄDAĆ NBA ZA DARMO! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.