NBA News: Góra gotówki do wydania przez Thunder – kogo ściągną w wakacje?

NBA News: Góra gotówki do wydania przez Thunder – kogo ściągną w wakacje?

NBA News: Góra gotówki do wydania przez Thunder – kogo ściągną w wakacje?
(Photo by Jeff Haynes/NBAE via Getty Images)

Oklahoma City Thunder to zespół, którego wakacje będą chyba najbardziej ekscytujące. Klub dysponuje młodym, perspektywicznym składem, w minionym sezonie nieoczekiwanie wygrał konferencję zachodnią (odpadając ostatecznie w drugiej rundzie Playoffów), dysponuje ogromną liczbą picków w drafcie, a w wakacje będzie miał do wydania masę kasy.

Finały NBA obejrzysz za darmo w SUPERBET – wystarczy założyć konto, bez spełniania żadnych warunków!
Kod promocyjny
ZKRAINYNBA
sprawdź

+18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.

Na kogo Thunder wydają swoją kasę?

OKC będą mieli do wydania aż 35 milionów dolarów na nowe kontrakty. Za te pieniądze spokojnie mogliby sprowadzić gracza o statusie gwiazdy. Sam Presti zdaje sobie jednak sprawę, że największą słabością jego Thunder jest gra na zbiórce i pozycja centra. Stąd własnie doniesienia, łączące Thunder z nowojorskimi centrami: Isaiah Hartensteinem (Knicks) i Nicolasem Claxtonem (Nets). Obaj zakończyli swoje umowy z dotychczasowymi klubami.

Są też doniesienia sugerujące, że OKC swoje pieniądze zechcą przeznaczyć na solidnego skrzydłowego – na liście kandydatów m. in. Paul George, OG Anunoby, Pascal Siakam, czy Patrick Williams. W takim przypadku pozycję centra należałoby wzmocnić za pomocą wymiany. Tutaj Keith Smith z portali Spotrac wskazuje na możliwość wyjęcia z Utaj Jazz Johna Collinsa.

Większość rotacji Thunder to gracze na debiutanckich umowach, z opcją drużyny na przyszły sezon. Klub może więc łatwo i tanio zachować takich graczy jak Chet Holmgren, Jalen Williams, ale też Isaiah Joe, Aaron Wiggins, czy Ousmane Dieng. Opcję drużyny ma też Josh Goddey – tu jednak sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana.

Według doniesień Joe Mussatto z The Oklahomian, rośnie przekonanie, że Thunder będą handlować Joshem Giddey’em w te wakacje. W tym celu mogą wykorzystać wartą 8,3 miliona dolarów opcję w jego kontrakcie, ale mogą też podpisać z nim nowy, wyższy kontrakt, który pozwoli na pozyskanie wyższej wartości w ewentualnej wymianie.

superbet logo FINAŁY NBA 🏆 OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.