Oglądaj mecze na żywo 📺 za darmo
Zgarnij extra bonus 🎁 na start

superbet logo
odbierz
NBA News: Giannis przedłużył z Milwaukee! Ale… Tylko na 3 lata?!

NBA News: Giannis przedłużył z Milwaukee! Ale… Tylko na 3 lata?!

NBA News: Giannis przedłużył z Milwaukee! Ale… Tylko na 3 lata?!
(Photo by Stacy Revere/Getty Images)

W końcu rozwiązała się sprawa Giannisa Antetokounmpo, którego kontrakt z Milwaukee Bucks miał dobiec końca w wakacje 2024 roku. Jak podaje Adrian Wojnarowski z ESPN, Giannis podpisze maksymalne przedłużenie kontraktu, jednak… Tylko na trzy lata! Za kolejne trzy sezony po zakończeniu obecnej umowy (a więc od przyszłego sezonu) Giannis zarobi 186 milionów dolarów. Daje to średnio 62 miliony dolarów za sezon.

Co stoi za decyzją, by przedłużenie trwało tylko trzy lata? Chodzi o względy praktyczne – konkretnie finansowe. Giannis Antetokounmpo uzgodnił plan działania ze swoim agentem, Alexem Saratsisem i wyszło im, że maksymalne przedłużenie na maksymalnej długości kontrakcie (5 lat) nie jest optymalne. Zamiast tego warto jest przedłużyć umowę na trzy lata, potem znów przedłużyć o trzy lata w 2026 roku, by w końcu przedłużyć na cztery lata w 2028

Dlaczego Giannisowi opłaca się tak kombinować? Ze względu na istnienie zasady Over-38, która nie pozwala zespołom podpisywać 4-letnich przedłużeń z zawodnikami, którzy skończą 38 lat. Przy tak ułożonych przedłużeniach (3 lata teraz, znów 3 lata i 4 lata na koniec) Giannis akurat załapie się na ostatni możliwy moment, by mieć jeszcze możliwość podpisania ostatniego, 4-letniego przedłużenia. Sprytnie. Co więcej, Giannis daje sobie szansę, by częściej mieć możliwość wchodzenia na rynek wolnych agentów, gdyby coś w Milwaukee toczyło się nie po jego myśli.

Antetokounmpo rozpocznie właśnie swój 11. sezon w NBA. Wszystkie 10 dotychczasowych rozegrał w barwach Bucks. W międzyczasie zdobył Tytuł Mistrzowski, 2x został MVP, 7x zagrał w Meczu Gwiazd i 7x znalazł się w All-NBA Team (także 5x w All Defensive Team).


W nocy z wtorku na środę startuje sezon NBA! SUPERBET przygotował promocję na mecz otwarcia pomiędzy Lakers a Nuggets:

Superbet
Postaw przynajmniej 2 PLN na wygranego meczu Nuggets-Lakers – jeśli trafisz, dostajesz 300 PLN!
Kod promocyjny
ZKRAINYNBA
graj!

+18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.

1.) załóż konto z kodem promocyjnym ZKRAINYNBA
2.) zaznacz zgody marketingowe
3.) dokonaj pierwszej wpłaty o minimum 50 PLN
4.) postaw zakład za minimum 2 PLN na zwycięzcę meczu Nuggets – Lakers

Otrzymasz dodatkowe 300 PLN do wygranej, jeśli poprawnie typowałeś.