Joel Embiid powalczy o nagrodę MVP?
Postaw za darmowe 40 PLN od TOTALbet!

7.60
Odbierz
NBA News: Embiid chce wygrać tytuł „w Philly albo gdziekolwiek indziej”

NBA News: Embiid chce wygrać tytuł „w Philly albo gdziekolwiek indziej”

NBA News: Embiid chce wygrać tytuł „w Philly albo gdziekolwiek indziej”
Photo by Tim Nwachukwu/Getty Images

W trakcie festiwalu filmowego Uniterrupted, Joel Embiid udzielił wywiadu znanej osobistości medialnej, Maverickowi Carterorwi. Lider Philadelphii 76ers powiedział w jego trakcie coś, co odbiło się w sportowym internecie szerokim echem:

„Chcę tylko wygrać tytuł mistrzowski – niezależnie od tego, czego będzie to ode mnie wymagać. Nie wiem, gdzie to się stanie – czy w Philly, czy gdziekolwiek indziej. Chcę mieć po prostu szansę, by tego dokonać, chcę zobaczyć jak to jest zdobyć go pierwszy raz, a potem myśleć o kolejnych. To nie jest łatwe. Wymaga to więcej niż jednej, dwóch, czy trzech osób. Trzeba mieć wokół siebie dobrych ludzi no i samemu codziennie ciężko pracować, by być na tym poziomie, by pchnąć nas do celu. Każdy kolejny dzień jest pracą, przybliżającą nas do celu. Takie jest moje nastawienie. Nagrody MVP to tylko dodatki.”

– Joel Embiid

„Czy w Philly, czy gdziekolwiek indziej” – to słowa, które wzbudziły medialne zainteresowanie. Słowa, które mogłyby przecież sugerować, że Embiid poważnie myśli o zmianie otoczenia. Zwłaszcza w obliczu tak słabego offseason w wykonaniu jego klubu. Sixers, musząc rozegrać żądanie transferowe Jamesa Hardena, nie dokonali żadnych wzmocnień w obecnym składzie drużyny.

Wygranie tytułu w barwach Sixers będzie… Trudne. Obecnie bukmacherzy szacują ich szanse dość nisko. Przed nimi znajduje się aż 7 innych klubów:

Mistrz NBA 2023/24: kurs: bukmacher:
Nuggets5.40 GRAJ
Celtics5.60 GRAJ
Suns7.00 GRAJ
Mistrz NBA 2023/24: kurs: bukmacher:
76ers15.00 GRAJ

Po swoje ligowe źródła sięgnął Sam Amick z The Athletic, dowiadując się, że Joel Embiid i jego reprezentanci nigdy nie komunikowali Philadelphii 76ers, że rozważaliby transfer do innego klubu. Co więcej, zarząd Sixers na tym etapie silnie wierzy, że Embiid chciałby spędzić całą karierę w jednym klubie.

Wolnym agentem Joel Embiid zostać może najwcześniej w 2026 roku.

Pisanie, że Embiid się gdzieś wybiera, jest w tym momencie jeszcze na wyrost. Jeszcze, w tym momencie.