Oglądaj mecze na żywo 📺 za darmo
Odbierz extra bonus 🎁 na start

superbet logo
Sprawdź
NBA News: Dziwne ruchy za kulisami Mavericks… Klub w obliczu rozłamu?

NBA News: Dziwne ruchy za kulisami Mavericks… Klub w obliczu rozłamu?

NBA News: Dziwne ruchy za kulisami Mavericks… Klub w obliczu rozłamu?
Photo by Ron Jenkins/Getty Images

Dallas Mavericks (podobnie jak wiele innych drużyn, ale o tym na dniach) zdają się być w przełomowym dla siebie momencie. Nie wiadomo jednak jeszcze, czy przełom ten poprowadzi klub na szczyt, czy wręcz przeciwnie. Ekipa z Teksasu ma za sobą niezwykle rozczarowujący sezon. Pomimo posiadania w składzie genialnego Luki Doncicia i sprowadzenia mu drugiej gwiazdy w postaci Kyrie Irvinga, nie tylko nie udało się awansować do Playoffów, ale odpuszczono nawet walkę o turniej Play-In. Powiedzieć, że to wynik poniżej oczekiwań, to jak nic nie powiedzieć.

W wakacje doszło więc do kilku roszad w składzie. Udało się pozyskać Granta Williamsa z Celtics, dodano wsparcie podkoszowe w postaci Richuana Holmesa, w drafcie wybrano dwóch obiecujących młodzików (Derrick Lively i O-Max Prosper). Zaszły więc zmiany, które mogą napawać fanów optymizmem.

Zmiany dokonują się jednak nie tylko na parkiecie, ale i poza nim. Te zmiany nie wyglądają już tak obiecująco.

mistrz NBA 2023/24: kurs: bukmacher:
Bucks4.50 superbet logo GRAJ
Nuggets5.50 superbet logo GRAJ
Mavericks19.00 superbet logo GRAJ

(kursy z dnia 7.10.2023)

We wczorajszym podcaście Hoop Collective Podcast na temat sytuacji w Dallas wypowiedział się Tim McMahon z ESPN. Powołując się na swoje źródła przekazał, że za kulisami doszło do pewnych ruchów, które wyglądają na… Niezrozumiałe:

Tim MacMahon z ESPN w Hoop Collective Podcast

„Dziwne rzeczy dzieją się w Mavericks i nie chodzi o ich skład, a o organizację. Odsunięcie od składu Casey’a Smitha, który jest prawdopodobnie najbardziej szanowanym trenerem przygotowania fizycznego w całej lidze… Zajmował się całą grupą, właściwie miał nadzór nad całym sztabem medycznym. Był kluczową częścią grupy zarządzającej. Powiedzmy tak: Kiedy Mavericks wysłali do Słowenii grupę na konferencję dotyczącą maksymalnego przedłużenia kontraktu dla Luki, Casey Smith tam był. Był na ławce przez ostatnie 20 lat. W tym roku już go nie będzie. Nie będzie z nimi podróżował i nie jest to jego decyzja.

Jest wiele ludzi… Cała grupa osób, które są wkurzone z tego powodu, zaniepokojone organizacją Mavericks.”

– Tim McMahon, ESPN

McMahon zaznacza, że powody takiej decyzji nie są jasne, natomiast nie wygląda to jak standardowe roszady w sztabie. Zwłaszcza, że mają one miejsce już w trakcie przygotowań do sezonu:

„Nie będę wnikał w to dlaczego taka decyzja została podjęta, bo szczerze mówiąc nie dostałem konkretnej odpowiedzi na to pytanie. Dotarłem do wielu głosów z drugiej ręki i powtarzają się dwa rodzaje odpowiedzi – żadna nie napawa optymizmem.”

– Tim McMahon, ESPN

Wraz z Casey’em Smithem (który nie został zwolniony, a zdegradowany), odejść postanowił inny członek klubu, który od lat cieszył się renomą:

„Jest też Scott Tomlin, który był tu od zawsze. Swoją drogą, Casey Smith i Scott Tomlin to byli najlepsi kumple Dirka Nowitzkiego. Tomlin, wieloletni rzecznik prasowy, będzie od teraz pracował dla fundacji Dirka. Wyjeżdża zaraz po tym, jak Mavs wrócą z obecnego wyjazdu [na mecze preseason do Abu Dhabi – przyp. red.] Decyzja została podjęta z uwagi na odsunięcie Casey’a Smitha. Nie sądzę, żeby taka decyzja została podjęta – zwłaszcza w tym momencie – gdyby wszystko było w porządku.

Dzieje się w tej organizacji teraz dużo dziwnych ruchów.”

– Tim McMahon, ESPN