NBA News: Były gracz NBA aresztowany: Przemoc domowa

NBA News: Były gracz NBA aresztowany: Przemoc domowa

NBA News: Były gracz NBA aresztowany: Przemoc domowa
Photo by Brian Babineau/NBAE via Getty Images

To smutne, że coraz częściej musimy pochylać się nad tego typu tematami w kontekście NBA. Bryn Forbes – były zawodnik m. in. San Antonio Spurs i Milwaukee Bucks – został aresztowany pod zarzutem stosowania przemocy domowej.

Do aresztowania doszło w hrabstwie Bexar w San Antonio. Z akt wynika, że Forbes został aresztowany we wtorek i osadzony w areszcie. Zarzuca mu się napaść na członka rodziny poprzez duszenie. Jest to przestępstwo trzeciego stopnia [third-degree felony – tłum. red.], za które – co pamiętamy jeszcze ze względu na sprawę Portera Jr. – grozi do roku więzienia.

Ofiarą agresji koszykarza jest – według raportu policji – 30-letnia kobieta, była partnerka Forbesa. Poszkodowana była w stanie uciec i powiadomić organy.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy Bryn Forbes ma problemy z prawem. W lutym 2023 roku został on aresztowany pod zarzutem napaści i uszkodzenia ciała – również w stosunku do ówczesnej partnerki.

30-letni Bryn Forbes przez 7 lat występował na parkietach NBA. Grał on dla San Antonio Spurs, dla Milwaukee Bucks – z którymi zdobywał Mistrzostwo NBA – a później też dla Nuggets i Timberwolves. W tym sezonie nie znalazł zatrudnienia w NBA.