NBA News: Bronny James radzi sobie w Draft Combine – jak bardzo Lakers go chcą?

NBA News: Bronny James radzi sobie w Draft Combine – jak bardzo Lakers go chcą?

NBA News: Bronny James radzi sobie w Draft Combine – jak bardzo Lakers go chcą?
(Photo by Kamil Krzaczynski/NBAE via Getty Images)

Za nami loteria draftu i powoli poznajemy więcej szczegółów dotyczących tegorocznego naboru. Klaruje się też sytuacja Bronny’ego Jamesa.

Wszystkie mecze obejrzysz za darmo w SUPERBET – wystarczy założyć konto, bez spełniania żadnych warunków!
Kod promocyjny
ZKRAINYNBA
sprawdź

+18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.

Syn LeBrona Jamesa, 19-letni Bronny James, przystąpi do tegorocznego draftu. Nie było to przez ostatni rok takie oczywiste. Nie dość, że jego rola w uniwersyteckim zespole USC nie była wcale tak duża, to dochodziły do tego jeszcze problemy kardiologiczne. Przypomnijmy: W lipcu ubiegłego roku Bronny James trafił do szpitala po tym, jak w trakcie treningu doszło do zatrzymania akcji serca.

Dziś jednak po problemie zdaje się nie być śladu. Jak podaje Adrian Wojnarowski z ESPN, Bronny oficjalnie przeszedł już badania lekarskie dopuszczające zawodnika do draftu. Pojawił się on więc na trwającym właśnie Draft Combine – wydarzeniu, w ramach którego zawodnicy przystępujący do draftu zostają dokładnie przenalizowani.

Bronny robi do tej pory naprawdę dobre wrażenie. Internet obiegł m. in. klip, na którym młody James trafia wszystkie 12 rzutów za trzy:

Dobrze poszło mu także w pomiarze wyskoku. Bronny pokazał wyskok na 103 centymetry, co było rzekomo 4. najlepszym wynikiem wśród wszystkich uczestników:

Wygląda na to, że Los Angeles Lakers rzeczywiscie mogą sięgnąć po młodego Jamesa w drafcie. Choć w niektórych mockach nazwisko Bronny’ego w ogóle się nie pojawia, to w niektórych wskazuje się, że może on trafić do Jeziorowców z 55. wyborem. Dave McMenamin z ESPN zwraca jednak uwagę, że nie będzie to dla Lakers kluczowe:

„Myślę, że jeśli Lakers będą mieli okazję wziąc w drafcie Bronny’ego Jamesa, to zrobią to. Czy to ze swoim 55. pickiem, czy w ramach jakiejś wymiany picków – myślę, że spróbują. Nie wydaje się jednak, żeby był to ich największy priorytet. Nie sądzę, żeby liga widziała to tak, że jeśli wydraftujesz Bronny’ego, to dostaniesz też LeBrona.”

– Dave McMenamin

Bronny James rozegrał 25 meczów na poziomie NCAA. Grał średnio po 19 minut, notując 4,8 punktu, 2,8 zbiórki, 2,1 asysty i 0,8 przechwytu.

superbet logo MECZE PLAYOFF OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.