NBA może wrócić do gry… w Disneylandzie!

NBA może wrócić do gry… w Disneylandzie!

Jak donosi Shams Charania z The Athletic, istnieje szansa na to, że Disney udostępni swoje obiekty NBA, by liga mogła w przyszłości dograć zawieszony sezon.

Jakiś czas temu Adam Silver zaznaczał, że obecna sytuacja zawiera zbyt wiele niewiadomych, by wskazywać jakiekolwiek terminy związane z rozgrywkami NBA. Rzeczywiście nie poznaliśmy żadnej daty, ale Shams Charania z The Athletic podrzucił ciekawą informację dotyczącą miejsca. Według niego możliwym scenariuszem jest dokończenie sezonu NBA w ośrodku Disney World na Florydzie. Charania zaznacza oczywiście, że stanie się tak tylko w przypadku, kiedy będzie to bezpieczne rozwiązanie. Pomysł dogrania zawieszonego sezonu w odizolowanym miejscu pojawiał się niemal od początku, natomiast wspominało się raczej o Las Vegas jako potencjalnej miejscówce.

Według wypowiedzi Rona DeSaintsa, czyli gubernatora stanu Floryda, ten obszar administracyjny 4 maja wchodzi w pierwszą fazę zdejmowania obostrzeń – nie obejmie to jedynie hrabstwa Miami-Dade, w którym istnieje duże ognisko zachorowań. Co jednak ważne, w czasie tej pierwszej fazy wciąż zamknięte pozostaną ośrodki sportowe.

NBA natomiast otworzy swoje ośrodki dla zespołów, ale dopiero 8 maja i oczywiście z zachowaniem wszystkich obostrzeń dotyczących ilości osób w budynku. Ewentualne wznowienie sezonu nie nastąpi więc szybko – liga wciąż trzyma rękę na pulsie i pozostawia sobie różne scenariusze.