Najlepsze piątki wybrane, Lillard jednogłośnym MVP bańki

Najlepsze piątki wybrane, Lillard jednogłośnym MVP bańki

Krótko przed wczorajszym starciem play-in, NBA ogłosiła najlepszych zawodników restartu sezonu w Orlando. Bezapelacyjnie najlepszym graczem został wybrany Damian Lillard.

Kilka dni temu władze NBA podjęły decyzję o wyróżnieniu najlepszych graczy bańki, wybierając na podstawie ostatnich 8 spotkań sezonu regularnego MVP, Trenera i dwie pierwsze piątki.

MVP bańki jednogłośną decyzją został wybrany Damian Lillard. Trudno mieć jakiekolwiek zastrzeżenia do tej decyzji – Dame punktował najlepiej ze wszystkich graczy po powrocie (37,6 pkt, dodając przy okazji 9,6 ast i 1,4 przechwytu na mecz), a jego heroiczne wyczyny wprowadziły Blazers na 8 miejsce w konferencji zachodniej. Jedynym realnym rywalem był Devin Booker (30 pkt na mecz i perfekcyjny bilans), lecz brak awansu Phoenix do play-in najprawdopodobniej był decydujący przy wyborze.

Źródło: Youtube.com/RPZ RePlay Zone

Bardzo blisko podobnego osiągnięcia był Monty Williams. Trener Phoenix został wybrany najlepszym szkoleniowcem w Orlando po tym, jak jego Słońca dosyć nieoczekiwanie osiągnęły perfekcyjny bilans 8-0. Do jednogłośnej decyzji zabrakło mu zaledwie jednego głosu, który jeden z dziennikarzy postanowił oddać na Terry’ego Stottsa z PTB.

Pierwsza piątka chyba dla wszystkich była dosyć oczywista, szczególnie, że nie obowiązywał podział na pozycje. I tak znaleźli się w niej Damian Lillard, Devin Booker, Luka Doncic (wszyscy jednogłośnie wybrani do pierwszego składu), a także James Harden i T.J. Warren.

Do drugiej piątki rozgrywek na Florydzie trafili natomiast: Kawhi Leonard, Giannis Antetokounmpo, Michael Porter Jr., Caris LeVert i Kristaps Porzingis. Jak oceniacie taki wybór ze strony dziennikarzy? Czy jest ktoś pominięty, kogo Wam zdecydowanie brakuje pośród tych 10 nazwisk?