Montrezl Harrell w Sixers! Koniec prawnych problemów gracza?

Montrezl Harrell w Sixers! Koniec prawnych problemów gracza?

Montrezl Harrell w Sixers! Koniec prawnych problemów gracza?
Photo by Jacob Kupferman/Getty Images

Jak podaje Adrian Wojnarowski z ESPN, Montrezl Harrell podpisze wartą 5,2 miliona dolarów dwuletnią umowę z Philadelphią 76ers, z opcją gracza w drugim sezonie. Nie byłoby w tym doniesieniu niczego nadzwyczajnego, gdyby nie… Cóż, nietypowa sytuacja prawna Harrella.

W maju – po zakończonym sezonie w barwach Charlotte Hornets – Montrezl Harrell został aresztowany, po tym, jak w trakcie kontroli drogowej znaleziono u niego 3 funty (około 1,4 kg) marihuany. To znacznie utrudniło jego wolną agenturę – po rozgrywkach 2021/22 skończył się bowiem jego kontrakt i musiał on znaleźć nowego pracodawcę. O ile jego koszykarskie umiejętności mogły zachęcić kluby do tego, by podpisać z nim umowę już we wczesnym etapie offseason, o tyle prokuratorskie zarzuty o przemyt narkotyków musiały być ogromną czerwoną flagą.

Przed kilkoma dniami wyciekła jednak informacja o tym, że prokuratura zredukowała zarzuty do takich, dotyczących posiadania marihuany – z wyłączeniem zarzutów dotyczących handlu i przemytu. Jak pisze dziś Adrian Wojnarowski, zarzuty te zostaną usunięte z jego kartoteki, o ile przez najbliższe 12 miesięcy nie popadnie w dalsze konflikty z prawem. Obejdzie się więc bez odbycia kary – o ile Harrell nie wpakuje się przez rok w kolejne kłopoty. Sixers wierzą widocznie w to, że Harrellowi się to uda.