Darmowe 40 zł na obstawianie NBA i nie tylko?
Tak! Z kodem ZKRAINYNBA od TOTALbet!

Odbierz
Milwaukee Bucks znaleźli nowego trenera – rozpoczęli negocjacje

Milwaukee Bucks znaleźli nowego trenera – rozpoczęli negocjacje

Milwaukee Bucks znaleźli nowego trenera – rozpoczęli negocjacje
Photo by Jeff Haynes/NBAE via Getty Images

Jak podaje Adrian Wojnarowski z ESPN, Milwaukee Bucks zakończyli proces rekrutacji na stanowisko nowego głównego trenera. Zostanie nim Adrian Griffin, dotychczasowy asystent w sztabie Toronto Raptors.

Bucks ogłosili, że ich kandydatem jest Griffin i zasiedli od razu do negocjacji nad kilkuletnią umową dla niego. Oprócz Griffina, poważnymi kandydatami do roli nowego trenera Bucks byli także Kenny Atkinson (asystent w sztabie Warriors, były trener Nets), oraz Nick Nurse (były już trener Toronto Raptors). Co ciekawe, dwa dni wcześniej do mediów – za pośrednictwem Marca Steina – przedostała się informacja, że to właśnie Adrian Griffin jest preferowanym wyborem Giannisa Antetokonmpo.

Adrian Griffin od 5 sezonów był jest asystentem w Toronto Raptors. Wcześniej taką samą rolę pełnił w sztabach Thunder, Magic, Bulls, a na samym początku trenerskiej kariery (2008-2010) właśnie w Milwaukee Bucks. Teraz wraca do Wisconsi, gdzie po raz pierwszy samodzielnie obejmie zespół. Młody jak na trenera, bo 48-letni Girffin, ma za sobą 9-letnią karierę w NBA w roli zawodnika. W latach 1999-2008 grał w barwach Celtis, Mavericks, Rockets, Bulls i SuperSonics.