Memphis zastrzegą numer Marca Gasola

09/02/2019
Marc Gasol fot. AP Photo

Marc Gasol to niewątpliwie jedna z legend Memphis Grizzlies. Już niedługo klub z Tennessee odpowiednio uhonoruje swojego byłego już zawodnika.

Jeszcze do końca nie opadł kurz po transferze Gasola. Ba, Marc nawet nie zdążył zadebiutować w nowej drużynie, a Memphis Grizzlies już postanowili docenić wszystkie zasługi Hiszpana dla swojego klubu. Grizzlies opublikowali oświadczenie, iż wkrótce zastrzegą koszulkę Gasola.

Sponsor serwisu

“Ze strony naszej organizacji chciałbym podziękować Marcowi za krew pot i oddanie Memphis Grizzlies. Wpływ jaki wywarł na zespół i na miasto był ogromny i nie możemy doczekać się dnia, w którym powitamy go z powrotem w Memphis, gdzie pod kopułą hali wisieć będzie koszulka z numerem #33, obok koszulek Zacha Randolpha i Tony’ego Allena.”

Źródło: Twitter.com/Memphis Grizzlies

Marc jak najbardziej zasłużył na ten zaszczyt. Rozgrywał w Memphis swoje najlepsze lata okraszone 3 powołaniami do All-Star Game, tytułem Obrońcy Roku i przede wszystkim największym sukcesem w historii klubu – finałów konferencji 2013. Ponadto jest liderem organizacji w blokach, punktach i minutach (w tych dwóch spadnie wkrótce na drugie miejsce za Conleyem).

Teraz jednak Memphis musi iść ku nowemu, a formuła opierająca się na parze Conley&Gasol niestety przestała przynosić sukcesy. Z tego też powodu poświęcili środkowego, robiąc to jednak niezwykle nieudolnie, ponieważ paczka jaką dostali za tej klasy gracza jest zaskakująco niska.

To pierwszy z braci Gasol, który dostąpi tego zaszczytu. Czy starszego również spotka taki zaszczyt? Byłby to pierwszy przypadek w historii w którym jeden klub zastrzeże koszulki członków tej samej rodziny. Pau niewątpliwie także przysłużył się organizacji.

Źródło:Youtube.com/NBA Reel

Kopiuj link do schowka