Luka Doncic podpisze kontrakt obuwniczy z Jordan Brand

Luka Doncic podpisze kontrakt obuwniczy z Jordan Brand

Jak donosi Shams Charania z The Athletic, Luka Doncic – jak przystało na gwiazdę NBA – podpisze kontrakt z marką obuwniczą. Spośród wielu marek na rynku, Słoweniec wybrał współpracę z Jordan Brand.

Każda z największych gwiazd NBA ma swój kontrakt z marką obuwniczą. LeBron reprezentuje Nike, Steph Curry Under Armor, James Harden Adidasa i można by tak trochę wymieniać. Do tego grona dołącza w swoim drugim sezonie gry Luka Doncic, który podpisze z Jordan Brand kontrakt, który opiewać ma na pięć lat. Kwota jaką zarobi na tej umowie nie jest jeszcze znana, ale jako, że Doncicia przymierza się do roli pierwszoplanowej w nadchodzącej dekadzie NBA, kwota może być spora.

Nie od razu dostaniemy oczywiście model buta sygnowany nazwiskiem Doncicia, ale może się to stać dosyć szybko. Mówi się, że swój własny but Luka założy na nogę już w lutym, a więc na dobrą sprawę za trochę ponad dwa miesiące.

Kontrakty obuwnicze to dla gwiazd NBA ogromne źródło zarobku, często ważniejsze niż pensja otrzymywana za samą grę. LeBron James na przykład rocznie z tytułu kontraktu z Nike zarabia niewiele mniej niż to, co dostaje od Los Angeles Lakers. Jego roczne zarobi od Nike to 32 miliony dolarów, a na mocy dożywotniej umowy jaką podpisał, łącznie może zarobić około miliarda dolarów. Kto wie, może i Luka doczeka się takiej sytuacji.

źródło:YouTube/ESPN