Loteria Draftu 2020 oficjalnie przełożona na inny termin

Loteria Draftu 2020 oficjalnie przełożona na inny termin

Liga NBA oficjalnie ogłosiła, że zarówno Loteria Draftu 2020 jak i coroczny Draft Combine zostają przełożone na inny termin z powodu sytuacji epidemiologicznej.

Zgodnie z dotychczasowym rozkładem jazdy, Loteria Draftu miała odbyć się 20 maja, po zakończeniu sezonu 2019/20. Draft Combine natomiast miał mieć miejsce w dniach 22-25 maja, a więc niemal od razu po loterii. Nie ma jak na razie informacji o tym, na kiedy dokładnie zostały przełożone oba wymienione wydarzenia. Na ten moment data Draftu pozostaje niezmieniona, a jest nią dzień 25 czerwca. Najprawdopodobniej jednak sam Draft także zostanie przesunięty, tak by liga miała czas na dogranie w jakiejkolwiek formie przerwane rozgrywki.

Loteria Draftu to coroczna uroczystość, w czasie której losowane jest pierwsze czternaście picków w nadchodzącym Drafcie, a których prawdopodobieństwo jest ściśle związane z miejscem zajętym na koniec sezonu regularnego przez każdą z czternastu ekip które nie dostały się do Playoffów. Draft Combine natomiast jest wielkim testem zawodników przystępujących do naboru, w czasie którego mierzy się wszystkie ich parametry, od wzrostu i zasięgu ramion, przez maksymalny wyskok, po szybkość na krótkim dystansie i wynik w wyciskaniu na ławeczce.