Darmowe 40 zł na obstawianie NBA i nie tylko?
Tak! Z kodem ZKRAINYNBA od TOTALbet!

Odbierz
Lonzo Ball nie zagra w przyszłym sezonie: Bulls ubiegają się o pieniądze z tego tytułu

Lonzo Ball nie zagra w przyszłym sezonie: Bulls ubiegają się o pieniądze z tego tytułu

Lonzo Ball nie zagra w przyszłym sezonie: Bulls ubiegają się o pieniądze z tego tytułu
Photo by Michael Reaves/Getty Images

Jak potwierdzają źródła ESPN, Bulls złożyli do NBA wniosek o tzw. ’disabled player exception’ na sezon 2023/24, czyli finansowy wyjątek z tytułu kontuzjowanego gracza. Chodzi oczywiście o Lonzo Balla. Bulls mogą otrzymać nawet 10,2 miliona dolarów do przeznaczenia na podpisanie rocznej umowy z nowym zawodnikiem. Dlaczego to ważna informacja?

Disabled player excepion przysługuje tylko za zawodnika, który opuści cały sezon.

Dokładnie tak: składając wniosek o wyjątek od kontuzjowanego gracza, Chicago Bulls oficjalnie przyznają, że Lonzo Ball na pewno nie wyjdzie na parkiet w przyszłym sezonie. Przypomnijmy: rozgrywający Bulls od ponad roku zmaga się z kontuzją kolana, która utrudnia mu codzienne funkcjonowanie, a której przyczyn lekarze nie są w stanie zdiagnozować. Lonzo Ball przeszedł już kilka zabiegów operacyjnych, które nie przyniosły jednak rezultatu.

Disabled Player Exception to mechanizm, który pozwala drużynie podpisać zawodnika w zastępstwie za kontuzjowanego gracza. W jego ramach można podpisać z koszykarzem roczny kontrakt o wysokości nie większej niż połowa pensji gracza, który doznał kontuzji. W przypadku Lonzo Balla mówimy o połowie z kwoty 20,4 miliona dolarów, czyli 10,2 miliona. Co ważne, umowa podpisana w ten sposób nie wpływa na salary cap i nie jest w stanie przenieść drużyny ponad próg podatku od luksusu. Bulls w tej chwili znajdują się 9 milionów dolarów poniżej progu podatku od luksusu.