LeBron James jednak nie zmieni numeru

LeBron James jednak nie zmieni numeru

Wszystko wskazuje na to, że LeBron James jednak nie podaruje numeru 23 Anthony’emu Davisowi. Przynajmniej nie w najbliższym sezonie.

Krótko po transferze Anthony’ego Davisa do Los Angeles Lakers, LeBron James postanowił podarować nowemu koledze numer 23 na koszulce i wrócić do uniformu z numerem 6, który nosił jeszcze w czasach Miami Heat. Jak się jednak okazuje, nic z tego. Na drodze obu zawodnikom stanęło Nike.

Sam proces zmiany numeru wcale nie jest taki łatwy. Liga ma bowiem wyznaczony deadline na ogłaszanie takich zmian i jest to 15 marca. Oczywiście LBJ spóźnił się ze swoją decyzją, lecz ze względu na okoliczności władze NBA były gotowe zrobić wyjątek. Warunkiem było to, że James i Davis muszą uzyskać zgodę Nike. Gigant z Oregonu jednak nie był już tak ugodowy.

Jak poinformował Chris Haynes z Yahoo! Sports, władze Nike nie zgodziły się na taką zmianę w tym sezonie. Powód był oczywisty, a mianowicie pieniądze. Nike wyprodukowało już tyle koszulek Jamesa z numerem 23, że nagła zmiana oznaczałaby ogromne koszty dla firmy. Koszty, których w Nike nie zamierzają ponosić.

Nie oznacza to jednak, że do zmiany nie dojdzie. Davis dostanie numer 23 w sezonie 2020/21. Do tego czasu będzie występował z numerem 3.

https://www.youtube.com/watch?v=rlXzgbMpPZI

Źródło: Youtube.com/FreeDawkins