LaMelo Ball najmłodszym graczem z triple-double

LaMelo Ball najmłodszym graczem z triple-double

LaMelo Ball, obrońca Charlotte Hornets, pobił tej nocy rekord Markelle’a Fultza z kwietnia 2018 roku, stając się najmłodszym zawodnikiem ligi NBA, który osiągnął triple-double. Ma 19 lat i 140 dni. Na potrójną zdobycz 19-latka złożyły się 22 punkty, 12 zbiórek i 11 asyst w spotkaniu z Atlantą Hawks.

PLAYERAGE
LaMelo Ball19 years 140 days
Markelle Fultz19 years 317 days
Luka Doncic19 years 327 days
Lonzo Ball20 years 15 days
LeBron James20 years 20 days
źródło: TheScore

3 zawodnik minionego draftu już podczas wczorajszego spotkania z New Orleans Pelicans i jednocześnie starcia ze swoim starszym bratem Lonzo był bardzo bliski pobicia rekordu – zabrakło mu tylko jednej asysty. Z kolei wcześniej bo 4 stycznia brakowało mu jednej asysty i trzech zbiórek do triple-double.

Tym samym status najmłodszego gracza z potrójną zdobyczą znów powrócił do rodziny Ballów. W listopadzie 2017 roku ten rekord należał do jego brata Lonzo, który odebrał to miano samemu LeBronowi Jamesowi.

Co ciekawe LaMelo jest dopiero drugim debiutantem Hornets, który osiągnął triple-double. W 2012 roku TD udało się osiągnąć również Kembie Walkerowi.

Obrońca Hornets jest także pierwszym graczem Szerzeni od maja 2018 roku, kiedy sztuka potrójnej zdobyczy udała się Nicolasowi Batumowi. To było również 28 triple-double w historii drużyny Hornets i pierwsze zdobyte przez gracza rezerwowego. Potrójne zdobycze w ich barwach ma innych 9 graczy. Ball to piąty debiutant w historii NBA, który osiągnął TD, wychodząc z ławki.

O bezpunktowym debiucie w NBA LaMelo Ball już raczej zapomniał. Cały czas stopniowo się poprawia i rozwija w pierwszym miesiącu gry dla Hornets. Przed spotkaniem z Atlantą Hawks notował średnio 11.8 punktów, 5.7 zbiórki i 5.3 asysty w 9 meczach.

źródło: Youtube/Bleacher Report