LA Lakers tracą podstawowego zawodnika

LA Lakers tracą podstawowego zawodnika

LA Lakers tracą podstawowego zawodnika
Photo by Kevork Djansezian/Getty Images

Los Angeles Lakers nie zaczną niestety nowego sezonu w pełni sił. Jak informują amerykańskie media, Trevor Ariza doznał poważnej kontuzji kostki, która wykluczy go z gry na dłuższy czas.

Prawa kostka już od dłuższego czasu dawała się we znaki skrzydłowemu LAL, który z jej powodu zmuszony był opuścić większość obozu treningowego. Uraz ostatecznie okazał się na tyle poważny, że wczoraj Ariza musiał poddać się zabiegowi artroskopii. Wskutek niego, Jeziorowcy nie będą mogli skorzystać z usług Trevora przez najbliższe 8 tygodni. Po tym czasie zawodnik zostanie ponownie oceniony przez sztab medyczny.

Kontuzja Arizy komplikuje nieco sytuację Frankowi Vogelowi, który widział doświadczonego skrzydłowego w pierwszej piątce swojej drużyny w nowym sezonie. Oczywiście w składzie LAL nie braknie zawodników gotowych do gry w wyjściowym składzie. Żaden nie zagwarantuje jednak podobnego połączenia solidnej obrony z wielkim doświadczeniem, jakim mógł się pochwalić Ariza.

Jego minuty przejmą prawdopodobnie Kent Bazemore i Carmelo Anthony, lecz nie wiadomo na ten moment, kto uzupełni pierwszy skład.

YT: LakeShow Highlights