LA Lakers oddają Marca Gasola do Memphis Grizzlies

LA Lakers oddają Marca Gasola do Memphis Grizzlies

LA Lakers oddają Marca Gasola do Memphis Grizzlies
Photo by Rocky Widner/NBAE via Getty Images

Los Angeles Lakers dokonali tego lata kilku wzmocnień w strefie podkoszowej. Ofiarą tych roszad kadrowych okazał się być Marc Gasol, którego Jeziorowcy oddali za bezcen do Memphis Grizzlies. Jak informuje Adrian Wojnarowski, Los Angeles Lakers wymienili Gasola, wybór w drugiej rundzie draftu 2024 i gotówkę na prawa do Wanga Zhelina. Środkowy będący MVP ligi chińskiej sezonu 2018/19 jest 57 pickiem draftu 2016.

Dla Lakers jest to ruch stricte ekonomiczny. Pozbywając się Gasola, Jeziorowcy zaoszczędzą łącznie 10 milionów dolarów. Hiszpan nie sprawdził się w Kalifornii, a jego los wydawał się przesądzony już od jakiegoś czasu. Szczególnie, kiedy Rob Pelinka dodał tego lata do składu Dwighta Howarda i DeAndre Jordana.

Tym samym za sprawą tego transferu, kariera Gasola zatacza pełne koło. Wybrany w drafcie 2007 przez LAL zaczął swoją karierę w NBA od transferu do Memphis w ramach rozliczenia za swojego brata Pau w 2008 roku. Teraz, po latach spędzonych w Tennessee i pierścieniu mistrzowskim zdobytym w Toronto, Marc ponownie przechodzi tę samą ścieżkę z Lakers do Grizzlies.

Zważywszy na dokonania Gasola w Memphis pożegnalny sezon w tym zespole stanowiłby piękne zwieńczenie udanej kariery. Jednakże nie spodziewajmy się zobaczyć środkowego w barwach Miśków. Po trudnym pobycie w bańce w Orlando i równie wymagającym sezonie 2020/21, Gasol chciałby więcej czasu spędzić z rodziną. Według Adriana Wojnarowskiego, klub już pracuje z zawodnikiem nad rozwiązaniem kontraktu, co pozwoliłoby środkowemu pozostać w Hiszpanii.

YT: LakeShow Hghlights