Kontuzjowany Durant wypada z gry

Kontuzjowany Durant wypada z gry

Na kostce Stepha Curry’ego i kciuku Klay’a Thompsona niestety nie kończą się zdrowotne problemy Warriors. Z gry wypada także Kevin Durant.

Skrzydłowy Golden State Warriors musi zrobić sobie co najmniej dwutygodniową przerwę ze względu na złamane żebro. Z tego właśnie powodu nie zagrał ubiegłej nocy przeciwko Sacramento Kings. Urazu Durant nabawił się w niedzielnym meczy przeciwko Timberwolves. Początkowo wydawało się to coś niegroźnego, jednak późniejsze badania wykazały coś innego.

Kevin Durant poza grą pozostanie przynajmniej przez dwa tygodnie – po tym czasie jego stan zdrowia zostanie ponownie oceniony przez lekarzy i być może zostanie on wtedy dopuszczony do gry. Dwa tygodnie to nie byłoby tak długo, gdyby nie fakt, że sezon regularny kończy się za nieco ponad 3 tygodnie. Wtedy zaczynają się Playoffy i może okazać się, że Durant nie będzie do końca zdrowy. Zdrowi mogą nie być też Steph Curry i Klay Thomspon.

Co prawda lekarze sprawdzą stan zdrowia Curry’ego i Thompsona kolejno 20. i 22. marca, jednak wcale nie oznacza to, że zostaną od razu dopuszczeni do gry. Jeśli okaże się, że będą potrzebowali jeszcze chwili przerwy, to ostatnią prostą sezonu regularnego GSW będą musieli przejść bez swoich trzech najlepszych punktujących. Z drugiej strony może to dobrze, że dostaną chwilę odpoczynku przed najważniejszą częścią sezonu. Żeby jednak miało to sens, muszą szybko wrócić do zdrowia i pełni formy.

https://youtu.be/8LsixfSDZlI?t=24s