Kontuzja kolana Ziona Williamsona – jak długo będzie pauzować?

Kontuzja kolana Ziona Williamsona – jak długo będzie pauzować?

Zion Williamson nie zagrał w ostatnim meczu preseason Pelicans, który odbył się minionej nocy. Powodem jest kontuzja kolana, która – jak się okazuje – może wykluczyć Ziona z gry na dłuższy czas.

Jak donosi Chris Haynes z Yahoo Sports, jutro, lub nawet jeszcze dziś, zostanie przeprowadzone badanie, mające na celu dokładne określenie stanu zdrowia debiutanta. Nie wiadomo dokładnie, co stało się z kolanem Williamsona, jednak według trenera Alvina Gentry’ego, zawodnik nabawił się urazu w czasie ostatniego rozegranego przez niego meczu preseason przeciwko Spurs.

Nie od dziś Williamson ma problemy z kolanami – to właśnie problemy z tymi stawami wykluczyły go z rozgrywek ligi letniej. Masa i styl gry Ziona sprawiają, że przeciążenia działające na jego nogi są bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Jeśli wierzyć Adrianowi Wojnarowskiemu z ESPN, obecny stan zawodnika nie pozwoli mu rozpocząć sezonu regularnego, a najpewniej opuści on kilka tygodni gry. Być może nie wynika to w pełni z powagi kontuzji, ale z ostrożności sztabu, który nie chce, by ich największa nadzieja na przyszłość przystępowała do rywalizacji z ryzykiem pogłębienia kłopotów. Czas rekonwalescencji Zion ma przeznaczyć na poprawę kondycji i zrzucenie kilku kilogramów.

Zion Williamson ma za sobą świetny preseason, w czasie którego pokazał, że swoją atletyczną dominację jest w stanie przenieść z parkietów NCAA na poziom NBA. W czterech rozegranych meczach notował średnio 23,2 punktu, 6,5 zbiórki, 2,2 asysty i 1,5 przechwytu, trafiając rzuty z gry na rewelacyjnej skuteczności 71,5%. Po tej próbce umiejętności jaką zaprezentował, trudno będzie nie trzymać kciuków za to, żeby wrócił do gry w pełni zdrowia.

źródło:YouTube/NBA