Koniec sezonu Jamesa Wisemana?

Koniec sezonu Jamesa Wisemana?

Koniec sezonu Jamesa Wisemana?
Photo by Noah Graham/NBAE via Getty Images

Kontuzje odciskają swoje piętno na kolejnym klubie w tym sezonie. Tym razem chodzi o Golden State Warriors, którzy najprawdopodobniej stracili Jamesa Wisemana do końca bieżącego sezonu.

Środkowy Wojowników doznał kontuzji kolana w ostatnim meczu Dubs z Houston Rockets. Po tym upadku nie wrócił on już więcej na parkiet:

Wczorajsze badania wykazały zerwanie łąkotki w prawym kolanie Wisemana. Jak podaje Adrian Wojnarowski, Warriors chcą zasięgnąć drugiej opinii, aby dokładnie określić zakres uszkodzeń i dzięki temu podać przybliżoną datę powrotu zawodnika na parkiet. Jednak według Shamsa Charanii, to najprawdopodobniej będzie oznaczać koniec sezonu dla 2 picku tegorocznego draftu.

Dla Wojowników stanowi to poważne osłabienie. Wiseman co prawda nie rozgrywa fenomenalnego sezonu, szczególnie w drugiej części rozgrywek, jednakże podkoszowa rotacja GSW jest bardzo uboga w tym sezonie. Wisemana w pierwszej piątce zastąpi Kevon Looney, zwiększy się zapewne także ilość minut na środku Draymonda Greena.

Golden State zajmują obecnie 10 miejsce w konferencji zachodniej z 1,5 meczu przewagi nad 11 Sacramento Kings. Czy uda im się utrzymać miejsce w play-in?

YT: Golden State Warriors