Koniec Memphis Grizzlies – Gasol i Conley są na sprzedaż!

Koniec Memphis Grizzlies – Gasol i Conley są na sprzedaż!

Memphis Grizzlies są o krok od podjęcia bardzo trudnej decyzji – bardzo możliwe, że w tym trade deadline Mike Conley i Marc Gasol zmienią klub.

Razem spędzili w Memphis dobre kilkanaście lat – teraz jednak może zakończyć się pewna era. W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że Mike Conley i Marc Gasol spotkali się z właścicielem Robertem Perą by porozmawiać o nadchodzącym trade deadline. Zakładano, że porozmawiają o ewentualnych wzmocnieniach kadry – ziścił się jednak inny, bardziej szalony scenariusz. Według Adriana Wojnarowskiego z ESPN, zarówno Marc Gasol jak i Mike Conley wystawieni są na sprzedaż.

Grizzlies bardzo dobrze rozpoczęli sezon – wygrywali mecze, Mike Conley rozgrywał sezon życia, młody Jaren Jackson Jr. wydawał się grać jak z nut, a zadaniowcy ich otaczający spełniali swoje obowiązki. Coś się jednak popsuło i obecnie Grizzlies zajmują 14. miejsce w tabeli, a w ostatnich 10 meczach wygrali zaledwie raz. Zdecydowano się więc podjąć radykalne kroki, które najpewniej zapoczątkują tankowanie.

Przeprowadzenie jakiejkolwiek wymiany nie będzie jednak proste. Gasol i Conley łącznie zarabiają 54 miliony dolarów, co jest połową cap space’u Grizzlies. Conley’owi zostały jeszcze trzy lata kontraktu, na mocy którego zarabiać będzie ponad 30 milionów rocznie. Gasol z kolei ma jeszcze dwa lata za 25 milionów, jednak w jego umowie znajduje się 15% trade kicker. Oznacza to, że w razie wymiany jego pensja wzrośnie o jakieś 3,5 miliona dolarów.

https://www.youtube.com/watch?v=_xfnqhl7lMI

źródło:YouTube/FreeDawkins