Klay Thompson coraz bliżej powrotu

Klay Thompson coraz bliżej powrotu

Klay Thompson coraz bliżej powrotu
Photo by Ezra Shaw/Getty Images

Tym razem dobre wieści napływają z obozu Golden State Warriors. Klay Thompson wygląda coraz lepiej, a jego postępy w rehabilitacji pozwolą mu, przynajmniej częściowo, wziąć udział w zbliżającym się wielkimi krokami obozie przedsezonowym.

Warriors przedstawili najnowsze informacje nt stanu zdrowia swojego rzucającego obrońcy. Thompson podobno w przyszłym tygodniu pojawi się wraz z resztą drużyny w San Franscisco na obozie przedsezonowym, gdzie weźmie udział w części ćwiczeń, zgodnie z zaleceniami trenerów. I choć są to niewątpliwie znakomite informacje, to nie oznaczają one niestety przyspieszonego powrotu Klaya w tym sezonie. W sierpniu dowiedzieliśmy się, iż planowana data debiutu Thompsona w tym sezonie to okolice świąt Bożego Narodzenia. W tej kwestii nic się nie zmieniło. Władze Warriors tonują nastroje twierdząc, że konkretny termin zostanie wyznaczony na podstawie postępów samego zawodnika. Mimo wszystko jednak dobrze jest wiedzieć, że wszystko przebiega zgodnie z planem. Oby limit pecha był już w kontekście Klaya Thompsona wyczerpany.

YT: Golden State Warriors

To nie jedyne dobre nowiny dla fanów Dubs. Coraz bliższy powrotu na koszykarskie parkiety jest także inny ważny gracz Wojowników, James Wiseman. Środkowy doznał urazu zerwania łąkotki w kwietniu tego roku, co zmusiło go do opuszczenia końcówki sezonu. Według ostatnich raportów, Wiseman również poczynił duże postępy w rehabilitacji i weźmie udział w indywidualnych ćwiczeniach podczas obozu treningowego, chociaż nie ma jeszcze zielonego światła do gry na pełnym obciążeniu. Nie jest wciąż znana spodziewana data powrotu centra, z którym Warriors wiążą spore nadzieje na przyszłość.

YT: Golden State Warriors