Jamal Murray zerwał ACL!

Bardzo źle zakończył się dla Denver Nuggets dzisiejszy mecz przeciwko Golden State Warriors. Bryłki przegrały go 107-116, lecz, co najgorsze, straciły także swojego rozgrywającego.

Jamal Murray doznał kontuzji lewego kolana w końcówce czwartej kwarty przy próbie wejścia pod kosz. Co gorsza, do urazu doszło bez kontaktu z rywalem, a sam zawodnik wyraźnie cierpiał:

Murray dopiero co wrócił do gry po 4 meczach przerwy spowodowanych właśnie problemami z tym kolanem. Dzisiaj Jamal czuł się znacznie lepiej i zagrał bez limitu minut na parkiecie. Niestety jednak nie skończyło się to dobrze.

Na ten moment nie wiadomo jeszcze do końca jak poważny jest to uraz. Nuggets czekają na wyniki rezonansu magnetycznego, które powinny być znane dzisiaj w godzinach wieczornych. Oby skończyło się jedynie na strachu, a wszystkie więzadła pozostały całe. W szatni Nuggets jednak nastroje nie były najlepsze:

Pewnym powodem do optymizmu niech będzie fakt, że rozgrywający odmówił skorzystania z wózka inwalidzkiego, zamiast tego schodząc z parkietu o własnych siłach, korzystając jedynie z asekuracji członków sztabu medycznego.

Jamal Murray jest jednym z liderów Denver Nuggets i nieodzowną częścią sukcesu tej organizacji. Bez niego, Bryłki nie mają co liczyć na sukcesy w playoffach. Miejmy zatem nadzieję, że prędko będziemy mogli znów oglądać jego popisy na koszykarskim parkiecie.

[EDIT] Shams Charania podał już informację potwierdzającą najgorsze przypuszczenia – Jamal Murray zerwał ACL. Przerwa potrwa przynajmniej do końca bieżącego sezonu.