Indiana Pacers szykują wyprzedaż? Słuchają ofert za Sabonisa i Brogdona!

Indiana Pacers szykują wyprzedaż? Słuchają ofert za Sabonisa i Brogdona!

Indiana Pacers szykują wyprzedaż? Słuchają ofert za Sabonisa i Brogdona!
Photo by Sam Forencich/NBAE via Getty Images

Zaskakujące doniesienia od Vincenta Goodwina z The Athletic – Indiana Pacers słuchają ofert transferowych za wszystkich swoich zawodników, bez wyjątku.

Być może nie jest to najlepszy sezon Pacers – można było oczekiwać więcej o tego składu personalnego. Zwłaszcza, że zarówno Domantas Sabonis, jak i Malcolm Brogdon indywidualnie grają naprawdę świetnie. Obecnie klub z Indiany zajmuje dopiero 10. miejsce na wschodzie z bilansem 19-23.

Pacers mają wierzyć, że Caris LeVert – który niedawno wrócił do gry – będzie dobrym zastępstwem dla Malcolma Brogdona. Głosy o ewentualnym transferze Mylesa Turnera słyszymy już od dłuższego czasu. Według Zacha Lowe z ESPN wiele zespołów wyraziło też zainteresowanie grającym naprawdę niezły sezon Dougiem McDermottem. Transfer Domantasa Sabonisa – jak się właśnie dowiadujemy – jest możliwym scenariuszem i klub monitoruje zainteresowanie tym graczem. Trudno to zrozumieć.

Czy Pacers wymianami planują wzmocnić się przed drugą częścią sezonu? Gdyby tak było, nie myśleliby raczej o transferowaniu swoich liderów. Ciężko będzie dostać w zamian zawodników, którzy z miejsca uczynią Pacers lepszym zespołem.

Tym, co może nie odpowiadać Indianie jest dość sporo wysokich i długich kontraktów w ich salary cap. Obecnie aż 5 z ich zawodników zarabia przynajmniej 10 milionów rocznie i tylko dwóch z nich schodzi z listy płac już po przyszłym sezonie. Reszta ma dłuższe umowy.

Malcolm Brogdon gra swój zdecydowanie najlepszy sezon w karierze, notując średnio 21,6 punktu, 4,7 zbiórki i 6,1 asysty. Jego kontrakt gwarantuje mu zarobek w okolicach 20 milionów dolarów za sezon aż do 2023 roku.

YT/NBA