Howard: Westbrook za mało się poświęcił dla Thunder

09/05/2018
Dwight Howard Charlotte Hornets

Oklahoma City Thunder przedwcześnie zakończyła obecny sezon. Dwight Howard, środkowy Charlotte Hornets twierdzi, że głównym winowajcą takiego stanu rzeczy jest Russell Westbrook.

Howard wziął udział w programie ESPN pt. Get Up, gdzie dyskutował na temat bieżącego sezonu z m.in Jalenem Rose’em. Jednym z głównych tematów poruszanych w studiu była kwestia zespołu z Oklahomy, który ewidentnie nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań. Zdaniem Supermana, zespół potrzebuje czasu, a zawodnicy muszą dużo poświęcić jeśli chcą, żeby coś wyszło z projektu Big Three. Kto powinien poświęcić się najbardziej?

Sponsor serwisu

“Powiedziałbym, że najwięcej poświęcić powinien Russ. On ma piłkę w swoich rękach najczęściej. Widziałem niejednokrotnie, jak Carmelo i Paul George po prostu stali gdzieś na boisku i patrzyli co on zrobi.”

“W końcówkach spotkań, myślę, że piłka powinna częściej być w rękach Carmelo, bo on potrafi dobrze zamykać mecze i rzucać ważne punkty.”

Kiedyś potrafił. Teraz to już trochę inaczej wygląda.

“Paul George to gość, który da twojej drużynie 20-30 punktów gdzieś pomiędzy pierwszą i trzecią kwartą.”

“A Russ, wiesz, on powinien ułatwiać grę, angażować pozostałych z początku spotkania i pozwalać im grać. Na tym etapie kariery, indywidualnie dokonał wszystkiego, doznał wszelkich zachwytów. Ale teraz powinno już chodzić mu o to, aby sprawiać graczy wokół niego lepszymi.”

No i proszę, Dwight Howard całkiem mądrze mówi. Westbrook miał w tym sezonie 3 usage rating w całej lidze. Znów zakończył sezon ze średnią triple-double, lecz bilans zespołu, mimo lepszego składu poprawił się o całe jedno zwycięstwo. Russell wciąż nie rozumie, że im więcej sam robi na boisku, tym bardziej szkodzi drużynie. Odpuszczenie kilku zbiórek, kilku rzutów i większe zaangażowanie w zespołową obronę, a do Thunder szybciutko przyjdą sukcesy. Nawet w highlightach można zobaczyć jego fatalną momentami postawę w obronie:

Z drugiej strony trochę groteskowo brzmią komentarze Howarda na temat poświęcenia dla dobra drużyny. Dwight nie poświęcał się dla dobra zespołu pod koniec pobytu w Magic, co w sumie zostało mu do dziś. Dopiero w tych rozgrywkach w Hornets trochę odżył, ale nadchodzi zmiana trenera więc mogą pojawić się nowe fochy już w przyszłych roku.

A wy, zgadzacie się z Dwightem?

Kopiuj link do schowka