Houston Rockets rezygnują z DeMarcusa Cousinsa

Houston Rockets rezygnują z DeMarcusa Cousinsa

DeMarcus Cousins w najbliższym czasie po raz kolejny już trafi na rynek wolnych agentów. Jak bowiem donosi Shams Charania, Houston Rockets nie są zainteresowani dalszą współpracą ze środkowym.

Zdaniem dziennikarza The Athletic, Rockets są podobno bardzo zadowoleni z postawy i profesjonalizmu środkowego. Dali temu wyraz przed kilkoma dniami, gwarantując w pełni jego tegoroczny kontrakt. Niestety jednak klub zamierza pójść w innym kierunku i woli pozwolić Boogiemu grać większe minuty w innym zespole.

Rakiety chcą obniżyć swój skład i nieco przyspieszyć grę zespołu, kiedy po kontuzji wróci Christian Wood, dając więcej minut graczom pokroju Danuela House’a i Ja’Seana Tate’a. Nie wiadomo, kiedy oficjalnie Boogie zostanie zwolniony, lecz z pewnością zdarzy się to jeszcze przed trade deadline.

Taki ruch jest mocno zastanawiający ze strony Rockets, których rotacja podkoszowa stanie się bardzo wąska. Chyba, że w Houston mają już na oku odpowiednie zastępstwo. Na ten moment jednak Rakiety zdają się wracać do grania wielkich minut small-ballem, czego trener Silas do tej pory raczej nie preferował.

Tym samym notujący w tym sezonie 9,6 pkt i 7,6 zb Cousins po raz kolejny już w ostatnich latach trafia na rynek wolnych agentów. Na brak zainteresowania narzekać nie powinien. Wiele zespołów potrzebuje wsparcia pod koszem, a za minimalne pieniądze chętnie weźmie do zespołu takiego gracza jak DMC. Charania nie podał żadnych potencjalnych nabywców, jednak telefonu od kilku zespołów można się spodziewać. Brooklyn Nets, Toronto Raptors, czy Boston Celtics na pewno zainteresują się środkowym, który wciąż potrafi zrobić różnicę. Podobno Cousins przyciągnął także uwagę LA Lakers, którzy już raz dołączyli go do składu.

YT: NBA