Frank Vogel trenerem Los Angeles Lakers!

Po tym jak nie udało się z Tyronnem Lue, władze Los Angeles Lakers szybko znalazły nowego szkoleniowca. Najlepszym kandydatem okazał się być Frank Vogel.

Poszukiwania trenera w Los Angeles trwały już od dłuższego czasu. Przez pewien okres wydawało się, że Tyronn Lue jest pewniakiem do objęcia tej posady, lecz ostatecznie strony nie dogadały się co do długości trwania kontraktu. Jak się okazało, najwięcej skorzystał na tym Frank Vogel, który zostanie nowym szkoleniowcem Jeziorowców.

Jak informuje Adrian Wojnarowski, Vogel spotkał się z władzami klubu w czwartek i zrobił piorunujące wrażenie. To zaowocowało propozycją 3-letniej umowy ze strony Roba Pelinki na którą przystał Frank. Nie wiadomo na jaką kwotę opiewa kontrakt.

Ponadto, na ten moment wiadomo, że do sztabu Vogela dołączy Jason Kidd w roli asystenta. Jednym z jego głównych zadań ma być podobno praca z Lonzo Ballem.

Ciężko powiedzieć, czego można się spodziewać po Vogelu. Jako trener Indiany Pacers zbudował jedną z najlepszych drużyn w lidze o mocno defensywnym charakterze, którą sam LeBron powinien bardzo dobrze pamiętać z finałów konferencji 2013. Jednakże na dalszym etapie kariery, Vogel absolutnie nie radził sobie jako szkoleniowiec Orlando Magic, osiągając w dwóch sezonach łączny bilans 54-110.

Jak myślicie, czy Frank Vogel to dobry wybór dla Lakers? Poradzi sobie z LeBronem (i Kiddem na ławce) i poukłada drużynę lepiej niż Luke Walton? A może będzie kolejną wpadką, dopisaną do długiej listy błędów zarządu Lakers?

Źródło: Youtube.com/Matt Woodcock