Eric Gordon podda się operacji kolana, opuści około 6 tygodni

Eric Gordon podda się operacji kolana, opuści około 6 tygodni

Wydawałoby się, że po średnim początku sezonu Houston Rockets w końcu złapali wiatr w żagle. Wygrali 4 ostatnie spotkania, po 10 meczach mają bilans 7-3 i na dzień dzisiejszy rzucają najwięcej punktów w całej lidze. Tymczasem najbliższe kilka tygodni będą zmuszeni grać bez swojego ważnego rezerwowego Erica Gordona.

Podwajamy powitalny bonus od PZBUK – nawet 500 zł

Trener drużyny Mike D’Antoni ogłosił we wtorek, że rezerwowy obrońca musi poddać się operacji kolana. Coach dodał, że Gordon opuści około 6 tygodni i powiedział dziennikarzom, że rezonans magnetyczny ujawnił znaczące kawałki „nieczystości” chrząstki w kolanie.

„To bardzo zaprzątało mu głowę, mniej więcej od połowy zeszłego roku” – mówił D’Antoni.

„Myślę, że prawdopodobnie teraz odczuwa ulgę, że uda mu się zrobić z tym porządek. Uważam, że będzie mógł wrócić silniejszy jak kiedykolwiek ”

30-letni weteran ostatnio 6 listopada opuścił spotkanie przeciwko Golden State Warriors z powodu naderwania ścięgna udowego.  W tym sezonie zaczął co prawda słabiej niż w całej dotychczasowej karierze. Notuje 10.9 pkt na mecz w 29.4 minuty na bardzo mizernej skuteczności 30.9% z gry i 28.4% z dystansu. Ma również większy wskaźnik strat do asyst – 1.3 do 0.8.

Jednakże jego najlepszy dotychczasowy występ miał miejsce w ostatnim mecz z New Orleans Pelicans. Rzucił najwięcej dotychczas bo 17 punktów na najlepszej w sezonie skuteczności, trafił 4-7 z dystansu w poniedziałkową noc. W ostatnich 3 spotkaniach poprawił się zza łuku, notując 43.5% (10 na 23 próby).

Utrata Gordona, który w karierze notuje 37.2% skuteczności z dystansu to spory cios dla rotacji Rakiet. Na liście kontuzjowanych są w tej chwili podstawowy skrzydłowy Danuel House (plecy) i skrzydłowy Gerald Green (kontuzja stopy). Green może opuścić nawet pół roku po operacji naprawienia złamanej kości w swojej lewej stopie  W czasie  nieobecności Gordona więcej minut i przejęcie jego roli otrzymają  m.in. Ben McLemore, Austin Rivers i Chris Clemons.

Minionego lata Gordon dogadał się  z Rockets w sprawie czteroletniego kontraktu wartego $75.5 mln, który będzie obowiązywał go od sezonu 2020-21.

Według statystyk jest jednym z zaledwie 6 graczy NBA, którzy w ostatnich 3 sezonach rzucali w każdych rozgrywkach 200 trójek.

źródło: Youtube/NF