Dwight Howard zastąpi DeMarcusa Cousinsa?

Dwight Howard zastąpi DeMarcusa Cousinsa?

Dramatyczna kontuzja DeMarcusa Cousinsa zmusza Los Angeles Lakers do poszukiwania nowego środkowego. Według najnowszych doniesień, jednym z głównych celów zespołu będzie nie kto inny, tylko Dwight Howard.

Kontuzja DeMarcusa Cousinsa była olbrzymim ciosem dla Jeziorowców. Po zerwaniu więzadeł w kolanie, jest spora szansa, że środkowy w ogóle nie pojawi się na parkiecie w nadchodzącym sezonie. Wskutek tego, szanse dawane Lakers na tytuł wyraźnie zmalały. A to oznacza poważne osłabienie podkoszowej rotacji Lakers i co za tym idzie, potrzebę natychmiastowych wzmocnień.

Obecnie jedynym nominalnym centrem w drużynie z LA, jest Javale McGee. Co prawda jest jeszcze Anthony Davis, lecz AD wyraźnie dawał do zrozumienia, że nie czuje się swobodnie w roli środkowego i nie chce grać na tej pozycji. Sztab szkoleniowy to rozumie i według doniesień z drużyny, Lakers uszanują decyzję swojej nowej gwiazdy.

Oczywiście jest jeszcze możliwość grania ultra niskim ustawieniem z Kuzmą, czy Dudleyem na piątce, ale nie jest to najlepszym rozwiązaniem na trudy długiego sezonu regularnego. A zatem w Lakerlandzie jak wody potrzebują rezerwowego centra. Na rynku wolnych agentów nie brakuje jeszcze ciekawych nazwisk, to w Mieście Aniołów zwrócili swój wzrok gdzieś indziej, a mianowicie ku Memphis.

Do drużyny Grizzlies wciąż należy bowiem Dwight Howard. Wedle wszelkich znaków na niebie i ziemi jednak, center nie rozpocznie sezonu w barwach Miśków. Memphis będą szukać wymiany, a gdy to się nie uda, zwolnią Howarda z zespołu. Na to czekają Lakers, którzy zdaniem Sports Illustrated są bardzo poważnie zainteresowani ponownym podpisaniem Supermana.

Jak skończyła się pierwsza przygoda Dwighta w LA, wszyscy pamiętamy. Teraz jednak rola i oczekiwania byłyby inne. Howard miałby być zmiennikiem, który wchodzi na kilkanaście minut gry u boku Davisa czy LeBrona, zbiera piłki i kończy wsady. Może mając u boku takich partnerów, a w perspektywie walkę o tytuł, Dwight faktycznie wziąłby się do roboty?

Źródło: Youtube.com/Lakers Nation