Dwight Howard: Sędziowie się na mnie uwzięli

Dwight Howard: Sędziowie się na mnie uwzięli

Dwight Howard: Sędziowie się na mnie uwzięli
Photo by Tim Nwachukwu/Getty Images

Dwight Howard przewodzi w tym roku lidze w jednej kategorii. W liczbie przewinień technicznych. Z 15 tzw. „dachami” środkowy Sixers wyprzedza Russella Westbrooka i Lukę Doncica (obaj po 14) i brakuje mu zaledwie jednego faulu, aby zostać automatycznie zawieszonym przez władze NBA na jedno spotkanie i zapłacić przy okazji 5 tysięcy dolarów kary.

Howard jest przekonany, że wynika to ze złej intencji sędziów, którzy zwyczajnie na niego polują:

„Czuję, jakby sędziowie się na mnie uwzięli, praktycznie każdego wieczoru. Nie chcę jednak o tym myśleć i skupiam się graniu najlepiej jak tylko potrafię. Chcę, żeby fani w Philly wiedzieli, że wychodząc na parkiet zawsze dam z siebie 130%. Gwizdki mogą nie być po mojej myśli, mogę się frustrować, ale moim ostatecznym celem jest pomoc w zdobyciu mistrzostwa przez Sixers.”

Dwight Howard

Szczerze przyznam, iż nie śledzę w tym sezonie Dwighta Howarda z taką uwagą, żeby przyznać mu rację, lub jej odmówić. Nie jest tajemnicą, że w dzisiejszej NBA nietrudno jest złapać przewinienie techniczne, które sędziowie rozdają za najrozmaitsze zachowania. Z drugiej strony, Howard od lat znajduje się w czołówce ligi w tej konkretnej kategorii i to nie bez powodu. Reputacja zatem z pewnością nie jest tu bez znaczenia. Mimo wszystko tak doświadczony zawodnik, spędzający obecnie ledwie 17 minut na parkiecie w trakcie meczu, powinien wiedzieć lepiej co może mu ujść płazem, a czego nie robić.

Nawet jednak problem z faulami nie powinien przysłaniać dobrej gry, jaką mimo wszystko Dwight gwarantuje drużynie. Statystyki nie do końca to potwierdzają. Wynika to jednak w głównej mierze z kosmicznej postawy Joela Embiida i jego wpływu na drużynę, którego najlepszy zmiennik nie byłby w stanie zapewnić. Howard swoje zadania spełnia jednak bardzo solidnie, co przyznaje również trener 76ers, Doc Rivers:

„Niesamowite jest to, jak dominującym na deskach zawodnikiem pozostaje Dwight. Musimy popracować z nim nad faulami w ataku i stratami. I oczywiście faule techniczne, to trzeba ograniczyć. Jednak pomijając to, Dwight jest fantastycznym zawodnikiem dla nas w tym sezonie.”

Doc Rivers

Czy w tym sezonie Howard zaliczy swoje back-to-back, po zeszłorocznym mistrzostwie w barwach Lakers?

YT: Z.Highlights