Dirk nie zamierza jeszcze kończyć

Wszyscy pogodzili się z myślą, że jest to najprawdopodobniej ostatni sezon Dirka Nowitzkiego na parkietach NBA. Tymczasem Niemiec wcale nie podjął jeszcze decyzji.

Nowitzki poruszył temat swojej emerytury przy okazji ostatniego Weekendu Gwiazd, w którym dosyć niespodziewanie wziął udział. Skrzydłowy Mavs co prawda nie obiecał, że zagra w przyszłym roku, ale z pewnością nie podjął jeszcze decyzji o emeryturze i absolutnie poważnie rozważa taką możliwość:

„Nic jeszcze nie zapowiedziałem. Zamierzam poczekać następne kilka tygodni i zobaczyć jak moje ciało reaguje. Jeśli będą postępy, a ja wciąż będę odczuwał z tego radość, wtedy zobaczymy.”

Dirk, choć nie zapowiedział niczego w kontekście końca kariery, wszędzie traktowany jest jak podczas pożegnalnego tournee. Fani w Bostonie domagali się jego wejścia na boisko, regularnie pojawiają się podsumowania jego kariery w serwisach sportowych, nawet na wspomniany Mecz Gwiazd dostał zaproszenie.

Wspólnie z Dwyanem Wadem (który akurat z pewnością kończy po tym sezonie), wystąpili tam w ramach specjalnego rozszerzenia składów. Miało to niejako podsumować ich piękne kariery. Adam Silver zapytany o całą sytuację odparł:

„Wade już wcześniej ogłosił zakończenie kariery. Jeśli chodzi o Dirka – widziałem jaki ból sprawia mu samo bieganie po parkiecie, więc założyłem, że to musi być jego ostatni rok.”

Adam Silver może sobie żartować, ale coraz bardziej prawdopodobny staje się scenariusz z kolejnym 22 już sezonem Niemca w Teksasie. Tym bardziej, że ma młodzież z którą może pracować. I przy okazji dobrze się bawić:

https://www.youtube.com/watch?v=CVUCtO-J97g

Źródło: Youtube.com/SNTV

A i na parkiecie, stary dobry Nowitzki znajdzie jakieś sztuczki:

Źródło: Youtube.com/House of Highlights