DeMarcus Cousins zawodnikiem Milwaukee Bucks!

DeMarcus Cousins zawodnikiem Milwaukee Bucks!

DeMarcus Cousins wraca do NBA! Jak dowiedział się Adrian Wojnarowski, środkowy dogadał się w sprawie kontraktu z obecnymi mistrzami ligi, Milwaukee Bucks.

Umowa jest podpisana na jeden sezon i na ten moment pozostaje niegwarantowana. Może się to zmienić 7 stycznia, kiedy to upływa termin gwarantowania kontraktów. Dodanie do składu Boogiego podyktowane jest problemami zdrowotnymi Brooka Lopeza. Center Milwaukee do tej pory rozegrał zaledwie jeden mecz w tych rozgrywkach z powodu kontuzji pleców. Pod jego nieobecność minuty na środku otrzymywali głównie Giannis i Bobby Portis, lecz jak zauważył trener Budenholzer, taka rotacja nie jest najlepsza na dłuższą metę:

„Gramy Giannisem i Bobbym pod koszem, ale patrząc na naszą kadrę i to jakie rotacje zwykle wybieramy, kolejny wysoki gracz z pewnością bardzo by nam pomógł.”

Mike Budenholzer

Stąd pomysł na podpisanie Cousinsa. DeMarcus nie jest już oczywiście dominatorem podkoszowym, jakim był niegdyś, lecz wciąż potrafi być dobrym zmiennikiem. Udowodnił to chociażby w zeszłym sezonie w barwach LA Clippers:

YT:Bllen

Jedyne, co może martwić fanów Bucks to defensywa Cousinsa, której daleko do poziomu Brooka Lopeza. Jednak przy ograniczonej roli i wsparciu reszty zespołu, trener Budenholzer powinien znaleźć sposób, aby ukryć defensywne słabości swojego nowego środkowego.