DeMarcus Cousins w Houston Rockets

DeMarcus Cousins w Houston Rockets

Po ponad roku przerwy DeMarcus Cousins wraca do NBA. Środkowy zgodził się podpisać jednoroczny kontrakt z Houston Rockets. Jak dodaje Shams Charania, kontrakt Boogiego jest niegwarantowany.

Tym samym Cousins podejmie próbę powrotu do gry po kolejnej fatalnej kontuzji. DeMarcus przed startem poprzedniego sezonu był bowiem zawodnikiem LA Lakers. Niestety zerwane więzadła w kolanie w sierpniu 2019 roku wykluczyły go z gry na całe rozgrywki.

Teraz szanse dały mu Rakiety, które podobno były zainteresowane DMC już w lipcu, kiedy NBA szykowała się do restartu w bańce. Wtedy się nie udało, lecz na ostatnich treningach środkowy podobno zaimponował swoją formą trenerom Houston, czym ostatecznie przekonał ich do siebie. Boogie to jak dotąd najlepszy ruch transferowy w Houston tej jesieni, co też wiele mówi o polityce transferowej Tilmana Fertitty i spółki. Jeśli pozostanie zdrowy, Cousins może stanowić naprawdę fajne wzmocnienie, nawet po takiej przerwie. Jeśli natomiast nie będzie spełniał oczekiwań, Rockets mogą go w każdej chwili zwolnić.

Jakiego Cousinsa zobaczymy w Houston? Kiedy wrócił do gry po zerwanie Achillesa wciąż potrafił robić różnicę w pojedynczych meczach w barwach Warriors. Czy teraz będzie podobnie?

Źródło: Youtube.com/House of Highlights