Data powrotu Victora Oladipo wciąż nieznana

Data powrotu Victora Oladipo wciąż nieznana

Podczas piątkowego media day gwiazda Indiany Pacers Victor Oladipo powiedział, że nie zna określonej daty swojego powrotu po kontuzji.

„Staram się skupiać na tym nad czym mam kontrolę” – powiedział 27-latek.

Przypomnijmy, że w styczniu tego roku Oladipo doznał zerwania mięśnia czworogłowego uda i musiał poddać się w krótkim czasie operacji. Kontuzja zakłóciła niestety kolejny udany sezon dla obrońcy Pacers, który był liderem swojej drużyny, rzucając na mecz średnio 18.8 punktów. Był również drugim najlepszym asystującym w zespole – 5.2 asysty, rozgrywając 36 spotkań.

Oladipo nie spodziewa się wrócić wcześniej niż co najmniej w listopadzie lub grudniu, ale nic nie jest jeszcze przesądzone. W rozmowie z dziennikarzami dodał również, że nie wybierze się z drużyną do Indii w przyszłym tygodniu na dwa mecze przedsezonowe przeciwko Sacramento Kings.

„Wierzę naprawdę, że to lato uczyniło mnie mądrzejszym” – mówił Oladipo, podkreślając, że musiał zredukować swoją koszykarską aktywność tego lata na rzecz pracy nad psychiką.

„Bądźmy szczerzy, jestem człowiekiem. To nie jest łatwe. To były trudne dni. Bywały dni bardziej wymagające niż kiedykolwiek. Udało się jednak przetrwać każdy pojedynczy dzień. Kiedy powiem, że wracam lepszy niż dawniej, nie powiem tego ponieważ to dobrze brzmi. Ja naprawdę w to wierzę, że powrócę silniejszy”.

„Nie spodziewam się, że Victor będzie już za chwilę dostępny, nie wiem ile to potrwa. Nie ma żadnego terminu jego powrotu” – podkreślił coach Nate McMillan.

Indiana Pacers wchodzą w sezon 2019-2020 z dużymi oczekiwaniami, po tym jak dostali się do ostatnich playoffs mimo grania przez pół sezonu zasadniczego bez Oladipo. Dodali do składu Malcolma Brogdona z Milwaukee Bucks, by utrzymać potencjał ofensywny do czasu powrotu Oladipo. Prezydent Pacers Kevin Pritchard przyznał, że drużyna ma nadzieję na powrót swojego lidera w grudniu lub styczniu 2020.

Podwajamy powitalny bonus od PZBUK – nawet 500 zł

Podczas swojego powrotu do zdrowia Oladipo powoli próbował zwiększać intensywność swoich ćwiczeń. W czasie ostatnich drużynowych treningów pracował nad swoją techniką i skutecznością rzutową. Trener McMillan wspomniał, że Victor nie będzie brał udziału w pełnych treningach, które rozpoczęły się już w sobotę, ale ma nadzieję, że będzie mógł trenować rzuty z kolegami z drużyny.

Kiedy Oladipo wróci, dołączy do drużyny, która będzie posiadała dwóch nowych starterów. W trakcie offseason drużyna sprowadziła 7 nowych wolnych agentów. Coach McMillan planuje by w  obwodzie zaczęli Malcolm Brogdon i Jeremy Lamb. Dobre transfery sprawiły, że gwiazda Pacers optymistycznie patrzy w przyszłość:

„Myślę, że zrobiliśmy naprawdę świetną robotę w czasie offfseason. Wierzę, że mamy szansę być naprawdę świetnym zespołem”.

Pacers odpadali z playoffs w pierwszej rundzie przez 4 ostatnie lata. To jednak nie powstrzymuje Oladipo, by proklamować, gdzie w najbliższym sezonie na wschodzie będzie się znajdować jego drużyna.

„Myślę, że jesteśmy najlepszym zespołem na wschodzie. Podobnie myślałem rok temu i dwa lata temu. Nie obchodzi mnie kto kogo dodał do drużyny. Tak właśnie czuję. Nazwijcie mnie szaleńcem. W porządku. Nie przejmuję się tym”.

https://www.youtube.com/watch?v=oSkmK2mmf7Q

źródło: Youtube/FreeDawkins