D’Angelo Russell wart 20 milionów rocznie?

D’Angelo Russell wart 20 milionów rocznie?

D’Angelo Russell tego lata będzie zastrzeżonym wolnym agentem i może liczyć na sowitą podwyżkę. Zdaniem niektórych obrońca warty jest nawet 20 milionów za sezon.

Michael Scotto z The Atlethic powołując się na anonimowego generalnego menadżera zespołu z wschodniej konferencji, poinformował, że D’Angelo może się spodziewać naprawdę wielkiej wypłaty już od przyszłego sezonu. D’Lo idealnie trafił ze swoim przełomowym sezonem na contract year i latem zbierze owoce:

„Moim zdaniem D’Angelo wart jest co najmniej 20 milionów za sezon. Myślę, że ma coś do udowodnienia. Czy nadszedł czas zapłaty dla Nets? Czy inne zespoły zrobią to samo co Nets zrobili z Crabbem, Porterem, czy Johnsonem i zaoferują mu wielki, trudny do wyrównania kontrakt?”

Brooklyn Nets w ostatnich latach zawsze byli agresywnymi graczami na rynku zastrzeżonych wolnych agentów. Wspominani tutaj Allen Crabbe, Tyler Johnson, czy Otto Porter Jr. wszyscy dostali zawyżone kontrakty dzięki Nets. Zarząd Brooklynu zdając sobie sprawę z sytuacji finansowej innych klubów, oferował zawyżone stawki zawodnikom, które inne zespoły później zazwyczaj i tak wyrównywały, mocno obciążając jednocześnie swój budżet. Za sprawą takiej polityki nie pozyskali co prawda nikogo, ale z pewnością nie przysporzyło im to przyjaciół w kręgach generalnych menadżerów.

Teraz, kiedy wreszcie Nets stoją przed szansą realnej odbudowy, mogą posmakować własnego lekarstwa i być zmuszeni do mocnego przepłacenia swojego lidera. Tym bardziej, że podobną opinię wyraził również GM z Zachodniego Wybrzeża:

„Za sprawą ogólnego postępu jaki poczynił, Russell będzie miał wiele propozycji na rynku i skończy z ofertą bliską maksymalnej.”

Maksymalny kontrakt dla D’Lo? To byłaby już przesada, ale tacy Phoenix Suns spokojnie mogą tyle zaoferować, sprawiając Nets niemały ból głowy. Mimo wszystko wydaje się, że sam Russell będzie wolał pozostać na Brooklynie, gdzie jego kariera wreszcie nabrała rozpędu, jakiego powinniśmy oczekiwać od 2 picku w drafcie.

D’Angelo w tym sezonie jest jednym z kandydatów do nagrody MIP i zapowiedział, że wygra to wyróżnienie w tym roku. Patrząc na jego grę, nie będzie to wielkim zaskoczeniem:

Źródło: Youtube.com/BleacherReport