Colangelo: Team USA przegrał przez kontuzje

Colangelo: Team USA przegrał przez kontuzje

Wciąż nie milkną echa po spektakularnej porażce Stanów Zjednoczonych na mistrzostwach świata. Zdaniem dyrektora kadry, Jerry’ego Colangelo wszystkiemu winne są kontuzje.

Colangelo stwierdził wprost:

„Jestem przekonany, że gdybyśmy nie mieli tych wszystkich kontuzji, to byśmy wygrali. Niestety dla nas, było ich za dużo.”

Jerry odwołuje się do urazów, które na pewnym etapie wyłączyły z gry Jaysona Tatuma, czy Kyle’a Kuzmę, a także mocno dawały się we znaki Marcusowi Smartowi. Również Kyle Lowry, mimo chęci gry, musiał się wycofać przed startem turnieju z powodu urazu kciuka.

Podwajamy powitalny bonus od PZBUK – nawet 500 zł

Colangelo jednak po raz kolejny podkreślił, że absolutnie nie ma żalu do chłopaków, którzy w Chinach ponieśli porażkę. Niezmiennie najbardziej zawiedziony jest tymi, którzy postanowili nie przyjechać do Państwa Środka.

„Moje rozczarowanie nie dotyczy jednak tych graczy, którzy przegrali na tym turnieju, tylko tych, którzy mieli zagrać, po czym się wycofali. Każdy z tych przypadków zostanie rozpatrzony indywidualnie.”

Colangelo zatem nie wycofuje się ze swojej wcześniejszej wypowiedzi, w której odgrażał się, że decyzje o odpuszczeniu mundialu zostaną zapamiętane:

„Jedyne co pozostało, to zwrócić na to uwagę i zapamiętać, z kim miałeś iść razem na wojnę i kto cię opuścił w takiej sytuacji.”

Jerry jednak niestety musi spojrzeć prawdzie w oczy i takie hasła nie mają szansy powodzenia. Nawet z ust kogoś tak wysoko postawionego, jak Colangelo. Każdy z gwiazdorów, który nie zagrał w tym roku, zagra na Igrzyskach, jeśli tylko wyrazi chęć i zaprezentuje odpowiednią formę sportową. Na inny scenariusz w przypadku tych największych gwiazd nie ma nawet co liczyć, tym bardziej, że większość amerykańskiej opinii społecznej raczej nie podziela żalu pana Colangelo.

Poza tym, patrząc na mecz z Francją, czy faktycznie ta porażka spowodowana została brakiem Tatuma, czy Kuzmy? Czy może bardziej fatalną, egoistyczną postawą większości drużyny?

Źródło: Youtube.com/Basketball Box