Clippers handlują z Kings, Celtics faworytami po Gordona

Clippers handlują z Kings, Celtics faworytami po Gordona

Kolejna noc z NBA już za nami. Jednakże, jako że już tylko godziny dzielą nas od zamknięcia okienka transferowego w NBA, więcej emocji niż same spotkania, przynoszą nam transferowe rewelacje, a tych znów nie brakuje. Ba, doszło nawet do wymiany i to z udziałem LA Clippers.

LA Clippers

Sam transfer nie należy może do najbardziej ekscytujących. LAC oddali bowiem Mfiondu Kabengele, pick drugiej rundy draftu i gotówkę w zamian za chroniony pick drugorundowy Sacramento Kings. Nie martwcie się, jesli nie kojarzycie kim jest Kabengele, gdyż trzeba było naprawdę uważnie śledzić mecze Clippers, aby go zauważyć. Kanadyjski podkoszowy wystąpił do tej pory w 35 meczach LAC, grając średnio po 4,5 min. Co ciekawe, jego wujkiem jest Dikembe Mutombo.

Po co zatem w ogóle wspominać o takim transferze? Dzięki niemu bowiem Clippers zeszli 2,6 mln dolarów poniżej tzw. hard cap, co daje im pewną elastyczność finansową przed trade deadline. Przede wszystkim dzięki temu mogą podpisać ewentualnych wolnych agentów. Przed transferem nie mogli podpisać wolnego agenta przed 30 marca. Innymi słowy, taki niepozorny ruch zwiastuje dalsze, tym razem już poważniejsze roszady w LA.

Aaron Gordon

Tyle w kwestii wymian już dokonanych. Nie brakuje jednak także informacji o transferach dopiero negocjowanych. I tak według źródeł The Athletic, Boston Celtics są bardzo blisko pozyskania Aarona Gordona i to razem z Evanem Fournierem. Danny Ainge oferuje w zamian dwa pierwszorundowe picki, których oczekują Magic. Najprawdopodobniej w wymianę zostanie także włączony Marcus Smart.

YT: LauBeards TV

Jeśli nie uda się dogadać Bostonowi, w kolejce czekają już Denver Nuggets z ofertą opartą o Bola Bola, Willa Bartona i picki w drafcie.

Z innych, godnych uwagi doniesień:

Detroit Pistons odrzucili propozycję ze strony Sacramento Kings. W jej ramach Saddiq Bey miałby się zamienić miejscami z Marvinem Bagleyem.

Pat Riley jest wielkim fanem Tylera Herro i nie zamierza w ogóle nim handlować. Heat natomiast są głównym faworytem do przejęcia LaMarcusa Aldridge’a, jeśli ten zostanie wykupiony z San Antonio.