CJ McCollum z wielkim przedłużeniem kontraktu

CJ McCollum z wielkim przedłużeniem kontraktu

To dobre lato dla liderów Portland Trail Blazers. Po Lillardzie, przyszedł czas na podwyżkę również dla McColluma.

Jak poinformował Adrian Wojnarowski, McCollum zaakceptował ofertę przedłużenia umowy, którą zaproponowali mu Blazers. Za sprawą nowego kontraktu obrońca pozostanie w Portland do końca rozgrywek 2023-24. Na mocy trzyletniego przedłużenia, CJ zarobi 100 milionów dolarów.

McCollum ciągle jeszcze ma kontrakt obowiązujący przez najbliższe dwa sezony, dzięki któremu na jego konto wpłynie 57 milionów. Jednakże od kilku dni Blazers mieli możliwość rozpoczęcia negocjacji w sprawie przedłużenia, z których bardzo chętnie skorzystali. CJ w Portland wyrósł na czołowego rzucającego obrońcę ligi, który przez ostatnie 4 lata nie schodził poniżej 20 punktów na mecz. Razem z Lillardem stworzyli jeden z najgroźniejszych duetów obwodowych w ostatnich latach.

Tym samym w Portland pokazują, że pokładają olbrzymie nadzieje w swoich obrońcach. Już wcześniej bowiem tego lata Damian Lillard także podpisał maksymalne przedłużenie swojej umowy (4 lata i 196 milionów). Po takich sukcesach w playoffs, będących głównie zasługą tej dwójki, trudno się dziwić.

Z drugiej strony, czy aby na pewno ta dwójka jest w stanie poprowadzić Blazers do prawdziwych sukcesów? Czy tegoroczne postseason nie było szczytem ich możliwości? Przy takich kontraktach, ciężko będzie w przyszłości realnie wzmocnić Blazers.

Źródło: Youtube.com/Portland Trail Blazers