Chauncey Billups trenerem Pacers?

Chauncey Billups trenerem Pacers?

Indiana Pacers aktywnie rozpoczęli poszukiwania nowego trenera. Niewykluczone, że podążą oni bardzo podobną ścieżką do tej, którą obrali niedawno Brooklyn Nets.

Zatrudnienie Steve’a Nasha przez Brooklyn Nets odbiło się szerokim echem w świecie NBA. Teraz nad podobnym manewrem mocno zastanawiają się w Indianie. Jednym z głównych kandydatów do trenowania Pacers jest bowiem Chauncey Billups.

Billups od dłuższego czasu łączony jest z powrotem do NBA. Były rozgrywający m.in. Pistons i Nuggets jest bardzo szanowany w środowisku, a jego nazwisko regularnie pojawiało się w plotkach, choć dotychczas głównie w roli generalnego menadżera. Teraz były MVP Finałów skierował jednak swoją uwagę w stronę trenowania i znalazł się na celowniku Pacers. Jego szanse dodatkowo zwiększają świetne relacje z liderem drużyny, Victorem Oladipo, a także z Malcolmem Brogdonem.

Billups to jednak oczywiście nie jest jedyny kandydat na to stanowisko. Według wcześniejszych doniesień Wojnarowskiego, Pacers prowadzą naprawdę szeroko zakrojone poszukiwania, a ich wstępna lista zawiera około 15 nazwisk, głównie asystentów w innych ekipach, choć oczywiście nie tylko. Przodują na niej takie nazwiska jak Dave Joerger, Jacque Vaughn, czy Becky Hammon, z którymi szefowie Indiany podobno umówili już spotkania.

Dla Pacers potencjalny wybór Billupsa nie stanowiłby precedensu, bowiem w przeszłości zatrudniali już byłe gwiazdy NBA bez doświadczenia trenerskiego, nie wychodząc na tym najgorzej. Najpierw wybór padł na Larry’ego Birda, który w trakcie 3 sezonów trzykrotnie grał w finale konferencji i raz w Finałach NBA. Następnie na ławce pojawił się Isiah Thomas, który nie potrafił kontynuować tych sukcesów odpadając zawsze w pierwszej rundzie, lecz kończąc z pozytywnym bilansem zwycięstw (131-115).

Czy Chauncey okaże się równie dobrym liderem na ławce, co niegdyś na parkiecie?

Źródło: Youtube.com/NBA