Center Chicago Bulls wypada z gry na 4 tygodnie

Center Chicago Bulls wypada z gry na 4 tygodnie

Podstawowy center Chicago Bulls Wendell Carter Jr. będzie poza grą przez co najmniej 4 tygodnie. Badanie rezonansem magnetycznym zdiagnozowało u podkoszowego poważny uraz mięśnia czworogłowego uda.

Środkowy kontuzji nabawić się miał blisko tydzień temu podczas treningu. W trakcie gierki zderzył się z kolegą z zespołu Denzelem Valentine. Po tym wydarzeniu opuścił trzy ostatnie spotkania.

Trener Billy Donovan zapewnił, że Carter czuje się dobrze, ale nie będzie mógł brać udziału w zajęciach z drużyną dopóki w pełni nie wyzdrowieje. Po okresie 4 tygodni stan zdrowia centra Chicago zostanie ponownie sprawdzony przez sztab medyczny.

To nie pierwszy uraz Cartera Jr., grającego swój trzeci rok w barwach Bulls. Dotychczas zdołał on wystąpić łącznie jedynie w 101 spotkaniach, a w żadnym sezonie nie przekroczył jeszcze 44 spotkań.

W tym sezonie w 14 grach zaliczał średnio 12.8 punktów i 8 zbiórek. W ostatnich 3 spotkaniach w wyjściowym składzie zastępował go drugoroczniak Daniel Gafford, który z różnym skutkiem radził sobie w strefie podkoszowej. K.C. Johnson z NBC Sports Chicago podaje, że okazjonalnie na pozycji nr 5 mogą być ustawieni również Lauri Markkanen i Thaddeus Young.

Po wczorajszej porażce z Boston Celtics, Bulls mają bilans 7-10, co daje im 11 miejsce w konferencji wschodniej. Nadal są w zasięgu playoffs lub chociaż walki o ostatnie premiowane miejsce. Najbliższy mecz rozegrają dopiero w sobotę z Portland Trail Blazers u siebie z uwagi na odwołanie środowego meczu z Memphis Grizzlies.

źródło: Youtube/NBA Highlights