Brooklyn Nets przedłużą kontrakt Kenny’ego Atkinsona

Brooklyn Nets przedłużą kontrakt Kenny’ego Atkinsona

Brooklyn Nets to jedna z rewelacji obecnego sezonu i duża w tym zasługa ich szkoleniowca, Kenny’ego Atkinsona. Teraz trener zostanie za to odpowiednio doceniony.

Według najnowszych informacji podanych przez Adriana Wojnarowskiego, zarząd Brooklyn Nets jest bliski przedłużenia umowy z Atkinsonem oraz całym jego sztabem. Woj nie oświecił nas niestety żadnymi szczegółami dotyczącymi nowego kontraktu, nie wiemy zatem ile zarobi trener oraz na jaki czas zwiąże się z Nets tym razem.

To zaledwie trzeci sezon Atkinsona na stanowisku head coacha. Pierwsze dwa lata jego przygody nie były zbyt udane. 20-62 i 28-54 to bilanse z dwóch pierwszych sezonów Kenny’ego na Brooklynie. W tym roku jednak szkoleniowiec Nets odnalazł właściwą receptę i jego zespół niespodziewanie walczy o udział w playoffs zajmując 7 miejsce w konferencji z bilansem 39-39. Jak na ironię, obecny sezon, będący najlepszym od lat, jest również pierwszym od dłuższego czasu w którym Nets będą mogli skorzystać z własnego wyboru w drafcie.

Historia Atkinsona jest bliźniaczo podobna do Bretta Browna, który początkowo w Philadelphii przegrywał mecze seriami, aby w zeszłym sezonie nagle wejść na poziom 52 zwycięstw. Atkinson nie odniósł aż tak spektakularnego sukcesu, ale też poziom talentu jaki ma w zespole jest odpowiednio niższy. Największe wyzwania jednak dopiero przed nim – najpierw walka w playoffs, następnie próba powtórzenia sukcesu w przyszłych rozgrywkach. A to z reguły jest znacznie trudniejsze zadanie.

Atkinson ma jednak na czym budować. Aż sześciu z jego zawodników notuje 11 lub więcej punktów na mecz. Z tej szóstki pięciu graczy jest poniżej 27 roku życia. Jeśli Kenny będzie w stanie rozwinąć i wykorzystać ich potencjał w podobny sposób jak zrobił to z D’Angelo Russellem, na Brooklynie będzie się powodzić.

Źródło: Youtube.com/NBA on ESPN