Benson zostaje w PLK – ma nowy klub!

Benson zostaje w PLK – ma nowy klub!

Benson zostaje w PLK – ma nowy klub!
Barret Benson / foto: Andrzej Romański / PLK

Barret Benson, który zasłynął przemową w języku polskim na jednej z konferencji prasowych, będzie nadal grał na parkietach ORLEN Basket Ligi. Amerykanin podpisał umowę z Górnikiem Zamek Książ Wałbrzych i stworzy duet centrów z Dariuszem Wyką.

W sobotę trener Andrzej Adamek mówił nam, że wybrany gracz na pozycję centra powiedział klubowi „tak”. – Tylko brakuje podpisów pod umową, ale to formalność – przyznał, nie zdradzając przy okazji nazwiska tego zawodnika. Teraz już wiemy, że chodziło o Barreta Bensona, który jest świetnie znany polskim kibicom.

Dla 28-letniego Bensona będzie to czwarty sezon gry na polskich parkietach (PGE Spójnia, PGE Start i Arriva Polski Cukier). Ma za sobą bardzo udane rozgrywki w barwach Twardych Pierników, notując średnio 10.1 punktu i 5.1 zbiórki, trafiając na 47-procentowej skuteczności z gry. To w Toruniu Benson zaczął regularnie rzucać z dystansu – miał sześć meczów, które kończył z 3 i więcej „trójkami” na koncie.

Zawsze czułem, że jestem dobrym „rzucającym”, ale nie miałem okazji pokazać tego. W trakcie minionego lata pracowałem z trenerem Maciejem Jamrozikiem z Legii i czułem się bardzo dobrze rzucając za trzy punkty. Nie ukrywam, że po grze w Splicie byłem w złym stanie psychicznym. Nie miałem tam zaufania, ale trener Subotić był bardzo cierpliwy dla mnie. On pomógł mi zbudować moje zaufanie jeszcze raz. Chyba kombinacja z trenerami Maciejem i Suboticiem, zaufanie, ciężka pracy i moi koledzy z drużyny, którzy mnie wspierają, to powód, dla którego gram tak jak wszyscy widzą – mówił nam Barret Benson w trakcie trwania rozgrywek.

Amerykanin w Górniku Zamek Książ Wałbrzych stworzy duet centrów z Dariuszem Wyką. Wcześniej umowy z 5. zespołem minionych rozgrywek podpisali m.in. Lovell Cabill, Tauras Jogela czy Avery Anderson III. Słyszymy, że do zespołu ma dołączyć jeszcze dwóch zawodników (obcokrajowiec + Polak).

W kontekście Bensona warto wspomnieć, że gracz zasłynął przemową w języku polskim na jednej z konferencji prasowych w fazie play-off. Dziennikarze, którzy byli na miejscu, przecierali oczy ze zdumienia, gdy słyszeli kolejne słowa wypowiadane przez 28-letniego gracza. W trakcie rozmowy z nim, zawodnik prosił, by zadawać pytania… po polsku. Starał się jak najwięcej mówić w naszym języku – tylko niektóre słowa dopowiadał po angielsku. Okazuje się, że Amerykanin ma narzeczoną z Warszawy. Oboje chcą mieć dzieci, które w przyszłości mają płynnie mówić w obu językach. Teraz Benson napisze kolejny rozdział na kartach ORLEN Basket Ligi.

Górnik Wałbrzych – 5. miejsce w sezonie 2024/2025

Zostali w składzie: Ike Smith, Kacper Marchewka, Maciej Bojanowski, Grzegorz Kulka, Dariusz Wyka

Nowi zawodnicy: Avery Anderson III, Lovell Cabill, Tauras Jogela, Maciej Puchalski, Barret Benson

Trener: Andrzej Adamek

Czy podpisanie umowy z Barretem Bensonem to dobry wybór Górnika Zamek Książ Wałbrzych?
169 użytkowników już oddało swój głos Ankieta
  • Tak
  • Nie
  • Tak
    156 głosów
  • Nie
    13 głosów
Wczytywanie…