Ben Simmons raczej nie zagra na Mistrzostwach Świata

Ben Simmons raczej nie zagra na Mistrzostwach Świata

To duża strata dla zespołu Australii, dla kibiców i dla jakości całego turnieju. Według doniesień Adriana Wojnarowskiego z ESPN, Ben Simmons najprawdopodobniej zrezygnuje z gry w barwach Australii w czasie tegorocznych mistrzostw świata.

Informację przekazał przedstawicielowi ESPN sam Rich Paul, agent Bena Simmonsa. Zawodnik Sixers chciałby skupić się na przygotowaniach do przyszłego sezonu, najpewniej przeznaczając czas trwania mistrzostw na zaplanowany przez sztab okres treningowy bądź regenerację.

Tegoroczne Mistrzostwa Świata FIBA odbędą się w Chinach w dniach 31 sierpnia do 15 września. Dla zawodników NBA to dosyć strategiczny termin, gdyż to na krótko przed startem sezonu regularnego NBA. Zaczyna się on co prawda dopiero 22 października, ale jak wiadomo wcześniej trwa preseason, a jeszcze wcześniej zaczynają się obozy przygotowawcze, poprzedzone zazwyczaj organizowanymi na własną rękę wspólnymi treningami zawodników w Kalifornii bądź na Florydzie.

Brak Simmonsa uderzy w prawdopodobnie najmocniejszą grupę nadchodzących mistrzostw – w jej ramach zmierzą się reprezentacje Australii, Kanady, Litwy oraz Senegalu. Zwłaszcza Australia i Kanada dysponować powinny najmocniejszymi składami od lat i nieśmiało mówi się nawet o nawiązaniu walki z reprezentacją USA. Brak Simmonsa wyklucza chyba jednak Australię z takich dywagacji – pod jego nieobecność pierwsze skrzypce grać powinni tacy gracze jak Joe Ingles, Patty Mills, Matthew Dellavedova, czy Aron Baynes.

źródło:YouTube/Carlos Gómez

Kanadyjczycy pozwolić będą mogli sobie na pierwszą piątkę w postaci: Cory Joseph, Jamal Murray, Andrew Wiggins, Kelly Olynyk i Tristan Thompson, z wsparciem z ławki takich graczy jak Dwight Powell, Nik Stauskas, oraz młodziaków w postaci RJ Barretta, Shai Gilgeous-Alexandra i Dillona Brooksa.

Na mistrzostwach nie zabraknie także Reprezentacji Polski, która w grupie A zmierzy się z Wenezuelą, Wybrzeżem Kości Słoniowej, oraz gospodarzami, czyli Chinami. Mistrzostwa śledzić będzie można na antenie Telewizji Polskiej – mecze naszych rodaków odbędą się 31 sierpnia (z Wenezuelą), 2 września (z Chinami), oraz 4 września (z WKS). Miejmy nadzieje, że na tym przygoda Polaków na MŚ się nie skończy – relacjonować Mistrzostwa będziemy oczywiście na łamach ZKNBA.