Awantura w szatni Houston Rockets

Awantura w szatni Houston Rockets

Źle się dzieje w Houston Rockets. W trakcie dzisiejszego starcia pomiędzy Rakietami, a Denver Nuggets doszło do awantury w szatni zespołu z Teksasu. Główne role odegrali w niej Kevin Porter Jr, Christian Wood i trener John Lucas.

Fani oglądający dzisiejsze spotkanie pomiędzy Nuggets i Rockets z pewnością nieźle się zdziwili, kiedy w drugiej połowie zabrakło na parkiecie podstawowego rozgrywającego Rakiet, Kevina Portera Juniora. I choć Stephen Silas przekonywał, że brak Kevina wynika z urazu uda, to Shams Charania i Kelly Iko z The Athletic szybko odkryli właściwy powód absencji zawodnika.

Jak się okazuje, w przerwie doszło do wielkiej kłótni w szatni Rockets. Asystent pierwszego trenera, John Lucas miał poważne zastrzeżenia w kwestii zaangażowania drużyny, a szczególnie dwóch graczy aspirujących do miana liderów. Mowa o Christianie Woodzie i właśnie Kevinie Porterze. Dyskusja szybko przerodziła się w awanturę, a Porter miał podobno rzucić czymś w trenera, a następnie ruszyć w jego kierunku. Na straży stanęli pozostali zawodnicy, którzy szybko powstrzymali Portera. Ten jednak w złości postanowił wsiąść do samochodu i w przerwie meczu wyjechać z hali.

Wood, który rozpoczął mecz na ławce w ramach kary za niestawienie się na obowiązkowe testy na koronawirusa, nie zareagował aż tak emocjonalnie, jak jego kompan. Podkoszowy nie wdawał się w kłótnie, a jedynie poinformował trenerów, iż nie planuje zagrać w drugiej połowie spotkania. Nawet z pomocą tej dwójki Rockets nie byli w stanie powalczyć z Nuggets, przegrywając do przerwy 22 punktami. Ostatecznie Bryłki wygrały ten mecz 124-111:

YT: Hooper Highlights

Na ten moment nie zostały jeszcze podjęte decyzje o żadnej karze dla Portera. Podobno władze zespołu kontaktowały się już z Kevinem, który ochłonął i wyraził skruchę z powodu swojej zdecydowanie przesadzonej reakcji. Warto pamiętać, iż nie jest to pierwszy przypadek w którym nerwy ponoszą rozgrywającego. Porter Jr wyleciał z Cavaliers po tym, jak wdał się w kłótnię z GM-em zespołu, podczas której sfrustrowany rzucił jedzeniem. Wtedy powodem awantury była utrata klubowej szafki na rzecz nowo przybyłego Tauerana Prince’a. Jakie kroki Rockets powinni podjąć w jego sprawie?