Anthony Davis prosi o transfer!

Wszelkie spekulacje właśnie dobiegły końca – Adrian Wojnarowski ze stacji ESPN potwierdza, iż Rich Paul poinformował New Orleans Pelicans o decyzji Anthony’ego Davisa. „AD” nie podpisze przedłużenia kontraktu i prosi o transfer!

Niespełna pół godziny temu Wojnarowski poinformował świat o decyzji Anthony’ego Davisa. Jego agent, Rich Paul (reprezentujący również LeBrona Jamesa) poinformował klub z Nowego Orleanu, iż Davis nie ma zamiaru podpisać nowego kontraktu z Pelicans i chce trafić do innego zespołu. Jak powiedział sam Rich Paul:

Anthony chce znaleźć się w drużynie, która pozwoli mu wygrywać i walczyć o mistrzostwo NBA.

https://www.youtube.com/watch?v=gZsKHmQ8H_I

źródło: youtube.com (FreeDawkins)

W 41 spotkaniach trwającego sezonu „AD” zdobywał średnio 29.3 punktu, 13.3 zbiórki i 4.4 asysty na mecz – wszystkie średnie są rekordami jego kariery. W siedmiu meczach zdobył 40 i więcej punktów (Pels wygrali w pięciu z nich). Warto również wspomnieć o pierwszym „five-by-five” w karierze Davisa, które udało mu się osiągnąć 21 listopada 2018 roku w starciu z 76ers (12 punktów, 16 zbiórek, 6 asyst, 5 przechwytów i 5 bloków). Wybitny poziom gry 25-letniego zawodnika nie przekłada się jednak na zwycięstwa Pelicans – zajmują obecnie trzynaste miejsce w Konferencji Zachodniej, z dość dużą stratą do ósmego miejsca.

źródło: youtube.com (NBA)

Na przestrzeni sześciu (ukończonych) sezonów w lidze, Davis trzykrotnie trafiał do Pierwszej Drużyny All-NBA, a w sezonie 2017-18 znalazł się również w najlepszej piątce obrońców. Co ciekawe, w ubiegłym sezonie znalazł się w czołowej trójce głosowania zarówno do nagrody MVP sezonu zasadniczego, jak i Obrońcy Roku. Mimo, iż w tym roku skończy dopiero 26 lat, „AD” jest już trzykrotnym liderem ligi w średniej bloków na mecz (2013-2015, 2018). Najwięcej razy liderami ligi w średniej bloków zostawali Kareem Abdul-Jabbar, Marcus Camby i Mark Eaton – cała trójka dokonała tego cztery razy.